porfel

i

Autor: policja.gov.pl

ŁAŃCUT: Znalazła portfel i zamiast go oddać, zabrała pieniądze. Dokumenty wyrzuciła do kosza

2021-11-12 16:23

Najbliższe lata może spędzić w więzieniu. Mowa o 45-latce, która znalazła portfel przed sklepem spożywczym w Łańcucie i zamiast oddać zgubę, wyciągnęła z niego pieniądze, a tych było kilka tysięcy. Portfel z dokumentami wyrzuciła do kosza na śmieci. Za chciwość odpowie przed sądem.

Dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o przywłaszczeniu portfela, do którego doszło na sklepowym parkingu, na terenie gminy Łańcut. - Jak ustalili policjanci, 39-letniemu pokrzywdzonemu portfel wypadł, gdy wsiadał do samochodu. Następnie, leżącą przed sklepem zgubę podniosła i schowała do kieszeni przechodząca tamtędy kobieta. W portfelu znajdowało się kilka tysięcy złotych i prawo jazdy - informują łańcuccy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Ratusz sprawdzi, gdzie w Rzeszowie jest głośno! Niebawem ruszą badania

Kobieta wyrzuciła dokumenty do kosza

Nieuczciwym znalazcą okazała się być 45-latka. Kobieta ze znalezionego portfela wyciągnęła pieniądze, a następnie wraz ze znajdującym się wewnątrz prawem jazdy, wrzuciła go do kosza na śmieci. Kobiecie za przywłaszczenie pieniędzy grozi do roku pozbawienia wolności, natomiast za zniszczenie dokumentu nawet do dwóch lat więzienia.

O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Mundurowi przypominają, że znaleziony przedmiot należy oddać właścicielowi lub zanieść go do biura rzeczy znalezionych. W Łańcucie takie biuro znajdziecie przy ul. Mickiewicza

Dwa psy straciły łapkę w wypadku. Protetycy z Rzeszowa podarowali im protezy
Źródło: ŁAŃCUT: Znalazła portfel i zamiast go oddać, zabrała pieniądze. Dokumenty wyrzuciła do kosza