Które osiedla w Rzeszowie mają najwięcej mieszkańców? Mamy ranking

Z danych na koniec 2022 wynika, że w Rzeszowie mieszka 197 568 mieszkańców. Ta liczba podzielona jest na 33 osiedla. Gdzie mieszka najwięcej osób? Jak się okazuje nie jest to Nowie Miasto, które długo pozostawało liderem tego zestawienia. Na największym osiedlu w Rzeszowie mieszka niemal 15 tys. mieszkańców. Zobacz ranking.

W Rzeszowie, w stolicy Podkarpacia, największe osiedla są zamieszkiwane przez ponad 10 tys. mieszkańców. Tak licznych dzielnic w mieście jest zaledwie trzy. Zaś pozostałych 30 liczy ponad 1 tysiąc mieszkańców. Wyjątkiem są tylko Bzianka i część osiedla Miłocin – Św. Huberta, gdzie liczba zamieszkujących nie przekracza 1000 osób. Wydział Spraw Obywatelskich, którego zadaniem jest ewidencja ludności przekazał dane na 31 grudnia 2022 r.. W zestawieniu ujęte zostały osoby zameldowane na stałe i czasowo. 

CZYTAJ TAKŻE: W tych powiatach na Podkarpaciu mężczyźni i kobiety żyją najdłużej [RANKING]

Ranking osiedli w Rzeszowie. Zmiany w TOP 10

Z opublikowanego przez Wydział Spraw Obywatelskich rzeszowskiego ratusza zestawieniu możemy dowiedzieć się, że w pierwszej dziesiątce największych osiedli w Rzeszowie doszło do zmian. Sporo zmieniło się na pozycjach od 10 do 5 miejsca. Zaś pierwsze cztery miejsca pozostają niezmienne od kilku już lat. Gdzie mieszka najwięcej rzeszowian? Zobaczcie jak wygląda ranking największych osiedli w Rzeszowie.

Dlaczego kot przymila się do podstawki na kubek
Źródło: Które osiedla w Rzeszowie mają najwięcej mieszkańców? Mamy ranking