KROSNO: “Education is power”! Zbierają pieniądze na edukację dzieci w Ugandzie

i

Autor: Archiwum prywatne M. Spychalski

KROSNO: Zbierają pieniądze na edukację dzieci w Ugandzie

2021-12-02 14:41

Michał i Bartek na przełomie października i listopada odwiedzili Afrykę, a wszystko po to, by zrobić specjalny kalendarz. Dochód z jego sprzedaży przekazany zostanie na finansowanie nauki najmłodszych mieszkańców Ugandy, gdzie edukacja już od podstawowego etapu jest płatna.

Pomysł na wyprawę do afrykańskiej Ugandy narodził się w głowie Michała Spychalskiego około 2 lata temu, kiedy spotkał człowieka, który na bazie zdjęć przesłanych przez misjonarzy tworzył charytatywne kalendarze. Mieszkaniec Krosna postanowił jednak pójść o krok dalej i podobną akcję wykonać samodzielnie, organizując wyprawę do Afryki. Udział wziął w niej także jego kolega Bartek. Wspólnie na rowerach górskich pokonywali kilometry, w upale docierając do różnych zakątków Ugandy. W trakcie swojej wyprawy odwiedzali też szkoły.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Więcej żubrów, wilków, rysi i niedźwiedzi brunatnych

Dochód z kalendarza pomoże w edukacji ugandyjskich dzieci

- Celem nadrzędnym naszej wyprawy było zrobienie reportażu i przełożenie go na realną pomoc dla dzieci w Ugandzie, a dokładniej na ich edukację. Dlatego, że edukacja nawet na podstawowym poziomie jest tam płatna - rodziny w wielu przypadkach w Ugandzie są wielodzietne i nie każdego stać na to, by dziecko wysłać do szkoły. Stąd właśnie pomysł na wyjazd i na stworzenie charytatywnego kalendarza, z którego dochód przez misjonarzy przekazany zostanie na edukację dzieci w Ugandzie - wyjaśnia Michał Spychalski, pomysłodawca projektu.

Michał i Bartek w Ugandzie spędzili tydzień. W sprawnym jej przeprowadzeniu pomagali im misjonarze Zakonu Franciszkanów w miejscowości Matugga.

Chcą wesprzeć edukację dzieci w Ugandzie
Sonda
Czy wykorzystałeś w te wakacje bon turystyczny?
Źródło: KROSNO: Zbierają pieniądze na edukację dzieci w Ugandzie