Kran

i

Autor: Pixabay

Wydarzenia

Koniec problemów z jakością wody w Nisku? Jest nowy komunikat w tej sprawie

2023-11-13 14:13

Wyniki badań próbek wody w Nisku przed minionym weekendem nie pozostawiły wątpliwości. Woda w okolicznej sieci wodociągowej nie nadawała się bezpośrednio do spożycia. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ponownie zweryfikował jej jakość. Jak wyszły testy?

Problem z wodą w wodociągu w Nisku

Przypomnijmy, że pierwsze informacje na temat złego stanu jakości wody w wodociągach w Nisku pojawiła się w czwartek 9 listopada. Jak wynikało z komunikatu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nisku, problem dotyczył odbiorców wody w Nisku, Racławicach, Nowej Wsi i Wolinie. Jej jakość uległa pogorszeniu pod względem mikrobiologicznym i nie spełnia określonych wymagań. Dokładnie chodziło o stwierdzono obecność bakterii grupy coli w próbce pobranej do badania. Jednocześnie nie wykryto obecności Escherichia coli i enterokoków kałowych.

Nowy komunikat Saniepidu ws. wody w Nisku

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku wydał w poniedziałek 13 listopada nowy komunikat w sprawie jakości wody w wodociągu i jej przydatności do spożycia. Ponownie dotyczy on mieszkańców miejscowości: Nisko, Racławice, Nowa Wieś i Wolina.

Na podstawie analizy sprawozdań z badań próbek wody pobranych w dniu 10 listopada 2023 r. w punktach zgodności: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nisku ul. Nowa 42, Miejski Zakład Komunalny Nisko ul. Szklarniowa 1, Stacja Paliw Nisko ul. Sandomierska 265c, zlokalizowanych na sieci wodociągu sieciowego w Nisku, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nisku stwierdził, że woda nadaje się do spożycia przez ludzi - możemy przeczytać w komunikacie.

Oznacza on, że poprzedni - ostrzegający przed bezpośrednim spożywaniem wody - traci ważność.

Woda opadła i odsłoniła kości w Jeziorze Solińskim. Zobaczcie zdjęcia

Ulewa w Warszawie. Woda zalała drogi, parkingi i torowiska
Źródło: Koniec problemów z jakością wody w Nisku? Jest nowy komunikat w tej sprawie