Kaźmierczak, Stachowska i Urbanik! Znamy nazwiska zastępców prezydenta Rzeszowa

2021-07-07 14:03 wk A.I
Kaźmierczak, Stachowska i Urbanik! Znamy nazwiska zastępców prezydenta Konrada Fijołka!
Autor: W. Kasza

Swoich zastępców podczas konferencji prasowej przedstawił osobiście włodarz naszego miasta. Fijołek podkreślał, że każda z wybranych na stanowisko osób ma odpowiednie do tego kompetencje i po raz pierwszy w historii grono prezydentów będzie reprezentowane po równo przez obydwie płcie.

Dariusz Urbanik, jako zastępca prezydenta miasta Rzeszowa będzie zajmował się tematyką inwestycji drogowych i kubaturowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał przede wszystkim w Rzeszowie i regionie. Najdłużej pracował w koncernie Skanska, zaś od czterech lat pełni funkcję dyrektora technicznego w branży kubaturowej grupy Strabag na terenie Podkarpacia. - To była trudna decyzja, bo przejście z biznesu tego bezpośredniego, do administracji jest trudnym krokiem. Natomiast widzę dużą szansę na rozwój miasta w którym mieszkam ja i moja rodzina. Zdecydowałem, że 27 lat w biznesie to wystarczający bagaż doświadczeń, by wspomóc pana prezydenta i zadbać o rozwój miasta- mówił Urbanik.

Kobie część "prezydenckiego teamu"

Kobiecą część „prezydenckiego teamu” stanowić będą Jolanta Kaźmierczak i Krystyna Stachowska. Pierwsza związana jest z osiedlem Franciszka Kotuli, druga - Matysówka. Radna klubu PO w mieście zajmować się będzie nieruchomościami oraz gospodarką komunalną.

Z wielką satysfakcją przyjęłam propozycję pana prezydenta. Od lat pracuję społecznie na rzecz miasta, od 2010 jako radna i przewodnicząca komisji inwestycji. (…) Moje doświadczenie w obrębie obrotu i zarządzania nieruchomościami, a także moje zaangażowanie społeczne, chciałabym uwieńczyć na stanowisku wiceprezydenta, co jest wielką satysfakcją. Przyjmuję na siebie tą odpowiedzialność, jaką chce mi powierzyć pan prezydent - mówiła Jolanta Kaźmierczak

Krystyna Stachowska zaś „czuwać” będzie w mieście nad sferą edukacji, promocji, pomocy społecznej i kultury.

Propozycję przyjęłam dlatego, że lubię duże wyzwania, a bycie wiceprezydentem takiego miasta jak Rzeszów, jest dużym wyzwaniem i dużym projektem. Takim zarządzałam i takimi zawsze chciałam zarządzać. Przyjęłam ją również dlatego, że złożył mi ją siedzący obok pan prezydent. W komitecie wyborczym pracowałam aktywnie i skoro złożył mi taką propozycję, podobnie, jak moja koleżanka, przyjęłam ją z wielkim zaszczytem i wierzę, że godnie będą moją funkcję sprawować- informowała Stachowska.

Oficjalnie na stanowiskach zastępcy Fijołka pojawią się w ciągu najbliższych trzech tygodni, po zakończeniu swoich obowiązków służbowych.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:
Źródło: Kaźmierczak, Stachowska i Urbanik! Znamy nazwiska zastępców prezydenta Rzeszowa