„Jutro cie zarżnę bydlaku”, "będziesz drugi po Adamowiczu”. Prezydenci miast dostają pogróżki!

„Jutro cie zarżnę bydlaku”, będziesz drugi po Adamowiczu, zabiję cię”. Prezydenci miast dostają pogróżki!
Autor: Facebook/Wojciech Bakun

Już kilku prezydentów polskich miast dostało w ostatnim czasie groźby. Po włodarzach takich miasta jak Sieradz, Wrocław, Gdańsk, Białystok, Olsztyn, Ciechanów, Ostrów Wielkopolski, czy Inowrocław przyszedł czas na prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Ten odniósł się do sprawy na swoim facebookowym koncie, gdzie opublikował treść pogróżek.

- Jak zaczynacie nowy tydzień? Poranna kawa i do pracy? Urlop? Ja nowy tydzień zaczynam od porannych „życzeń” – napisał Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla na swoim Facebooku. Zaznaczył, że nie on jeden w ostatnim czasie stał się adresatem podobnych gróźb. Kilka dni temu anonimowego maila dostał na przykład prezydent Sieradza Paweł Osiewała. Jeszcze wcześniej maile z pogróżkami trafiły do włodarzy: Wrocławia, Gdańska, Białegostoku, Olsztyna, Ciechanowa, Ostrowa Wielkopolskiego, czy Inowrocławia. Wojciech Bakun dodał, że sprawa trafiła na policję.

CZYTAJ TAKŻE: Ekstremalne zjawiska w pogodzie będą się nasilać. "Nieodwracalne zmiany klimatu coraz bliżej"

„Jutro cie zarżnę bydlaku”. Prezydenci miast dostają pogróżki!

- Miarka się przebrała Wojciechu Bakunie, jutro Cię zarżnę bydlaku. Zniszczę Cię za to co zrobiłeś swoim mieszkańcom (w tym mi i mojej rodzinie). Szykuj się na koniec – brzmi treść anonimowego maila, który w poniedziałek odebrali pracownicy przemyskiego magistratu.

Wojciech Bakun postanowił podzielić się z szerszym gronem wiadomością, która dostał. Jak sam komentuje pogróżki? - Mam nadzieję, że „żartownisia” uda się złapać i udowodnić, że sieć nie zawsze jest anonimowa, a za swoje słowa trzeba brać odpowiedzialność. Adres IP wskazuje Przemyśl i okolice, więc daleko szukać nie trzeba – komentował.

Jak podaje portal samorzadowiec.pap.pl podobne maile trafiły do wielu innych burmistrzów i prezydentów polskich miast.

- W woj. łódzkim podobnego maila otrzymał prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko. "Witko, to twój koniec. Wykończę cię tak samo jak Adamowicza w najmniej spodziewanym momencie" […] Podobny w treści mail został wysłany w nocy z niedzieli na poniedziałek na ogólnodostępny adres sieradzkiego magistratu. Nieznany autor groził w nim prezydentowi miasta Pawłowi Osiewale. Napisał m.in., że "jego koniec jest bliski" lub: "będziesz drugi po Adamowiczu, zabiję cię". - czytamy na stronie.

Gdynia: 30 latek groził wysadzeniem promu!
Sonda
Czyją stronę trzymasz w sporze Mariana Banasia z PiSKogo stronę trzymasz w sporze Mariana Banasia z PiS-em?
Źródło: „Jutro cie zarżnę bydlaku”, "będziesz drugi po Adamowiczu”. Prezydenci miast dostają pogróżki!