IMGW ostrzega! W poniedziałek na Podkarpaciu upalnie i burzowo!

2021-07-12 10:52 wk A.I
REGION: IMGW ostrzega! W poniedziałek na Podkarpaciu upalnie i burzowo!
Autor: Pixabay.com

IMGW ostrzega mieszkańców zarówno przed nawałnicami, jak i przed wysoką temperaturą. Ta znów sięgać może w dzień nawet 33 kreski. Chłodniej będzie w nocy, bo tu słupki według prognoz mogą pokazywać od 17 do 20 stopni Celsjusza. Może także zagrzmieć, niewykluczony grad.

Mieszkańcy Podkarpacia nie odpoczną od upału. Po minionym upalnym tygodniu i lekkim ochłodzeniu w sobotę, poniedziałek w regionie zapowiada się jako upalny i burzowy. Według synoptyków IMGW, którzy wydali dla południa Polski dwa alerty I-go i II-go stopnia początek tygodnia będzie niespokojny. W ciągu dnia, jak podają prognozy, słupki rtęci wahać mogą się od 29 do nawet 33 stopni Celsjusza. Nie zapomnijcie więc przed wyjściem z domu zabrać ze sobą nakrycia głowy, butelki z wodą i kremu z filtrem. Zostawcie też miskę z chłodną wodą dla swojego pupila.

CZYTAJ TAKŻE: Pogoda na sierpień 2021. UPAŁY jeszcze WIĘKSZE niż w lipcu?! Zobacz długoterminową prognozę pogody

Uwaga na burze!

Przy takiej aurze jednak nie trudno o burze - pierwsze spodziewane są już około godziny 13.00 i przetaczać mogą się przez podkarpackie powiaty aż do północy. W czasie nawałnic, poza deszczem, lokalnie spaść może także grad. Wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet 75 km/h. Pozabierajcie więc rzeczy, które wiatr może przewrócić lub zdmuchnąć. Nie parkujcie też pod drzewami i wielkopowierzchniowymi reklamami.

Nocna burza w Warszawie. Pioruny waliły co sekundę
Drogowskazy: aseksualność czyli czwarta orientacja. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ. Polska polityka od 1990 roku. Zna się na niej rzekomo każdy Polak. Udowodnij to

Pytanie 1 z 15
Który zespół wykonywał utwór disco polo dedykowany Aleksandrowi Kwaśniewskiemu?
Źródło: IMGW ostrzega! W poniedziałek na Podkarpaciu upalnie i burzowo!