Ile osób obejrzy Koncert Główny ESK 2021 na żywo? Jest limit osób!

2021-06-10 14:57 wk A.I
Europejski Stadion Kultury 2021 coraz bliżej!  Ile osób obejrzy Koncert Główny na żywo? [WIDEO]
Autor: Materiały prasowe/ Estrada Rzeszowska

Ile osób obejrzy Koncert Główny ESK 2021 na żywo? Mimo iż rząd poluzował restrykcje, obostrzenia dotyczące wydarzeń kulturalnych nadal obowiązują i nie wszyscy, którzy chcą obejrzeć Koncert Główny będą mogli to zrobić. W związku z tym Koncert Główny, odbywający się w ramach Wschodu Kultury, Europejskiego Stadionu Kultury, będzie musiał mieć ograniczenia.

Tegoroczna edycja imprezy zaplanowana została przez Estradę Rzeszowską między 25 a 27 czerwca. Stadion rozpocznie Koncert Główny, który w tym roku odbędzie się w Parku Sybiraków. W koncercie otwarcia ze swoimi kawałkami zaprezentuje się pochodząca z Jasła, Roxie Węgiel. Po niej przed rzeszowską publicznością zaprezentują się polsko-zagraniczne kolektywy. W tych usłyszymy np. Krzysztofa Zalewskiego, Grubsona, Jamalę i Sylwię Grzeszczak.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. W sobotę na Żwirowni wystartuje III Triathlon Rzeszów. Będą utrudnienia!

Będą ograniczenia podczas Koncertu Głównego

Ze względu jednak na pandemię, Koncert odbędzie się z ograniczeniami o wytycznymi służb sanitarnych. Jak wyjaśnia Marcin Dziedzic z Estrady Rzeszowskiej

Koncert Główny w Parku Sybiraków będzie mogło oglądać na żywo około 6000 widzów, z czego gros, 5750, będą stanowić osoby zaszczepione przeciw Covid-19, które na miejscu przed wejściem na teren imprezy, wypełnią stosowane oświadczenie. Dla osób niezaszczepionych przygotowanych jest 250 darmowych wejściówek. Te będzie można pobierać ze strony Estrady Rzeszowskiej.

Koncert Głowy zamknie muzyczny projekt Anawa 2020. W nim na scenie przed rzeszowską publicznością zaprezentuje się m.in. Wojciech Waglewski, Spięty i Kasai. A to jeszcze nie koniec. Od piątku do niedzieli w przestrzeni miasta odbędzie się też łącznie 35 kulturalnych wydarzeń zlokalizowanych w 10 punktach miejsca. Najwięcej będzie się działo, podobnie, jak w latach ubiegłych, w Klubie Festiwalowym na Bulwarach. Tam też zaparkują foodtrucki.

Atrakcje też dla miłośników teatru, tańca i fotografii

Atrakcje dla siebie znajdą zarówno miłośnicy teatru, tańca czy fotografii, jak również performance’u czy sztuk wizualnych. Nie zabraknie także spotkań i warsztatów. W planach są m.in. binge-listening, czyli audiobookowy maraton, wernisaż wystawy Marcina Walko „Na Wschód od Edenu”, spektakl taneczny „Deep Trip” w wykonaniu Art Color Ballet, Silent disco oraz koncert Wernyhory z wizualizacjami duetu Konda Kinoko i Adrija Fila.

Znajdzie się też coś dla fanów Art Celebration - tegoroczna edycja czerpać będzie z klasyki. Organizatorzy nie zapomnieli tez o najmłodszych- z myślą o nich powstanie m.in. strefa gier planszowych.

Estrada Rzeszowska zaprasza na Europejski Stadion Kultury 2021
Drogowskazy: o terapii lasem i zdrowiu psychicznym Polaków. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ

QUIZ. Geograficzne rekordy świata. Nawet szkolna "szóstka" nie gwarantuje maksa

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się najwyższy wodospad na świecie?
Źródło: Europejski Stadion Kultury 2021: Ile osób obejrzy Koncert Główny na żywo? Jest limit osób!