Fortuna 1 liga: Dawid Kroczek odejdzie po sezonie z Apklan Resovii Rzeszów

i

Autor: fot. Apklan Resovia Rzeszów

Fortuna 1 liga: Dawid Kroczek odejdzie po sezonie z Apklan Resovii Rzeszów

2022-05-16 15:12

To już pewne. Dawid Kroczek nie poprowadzi pierwszoligowej Apklan Resovii w przyszłym sezonie. Zarząd klubu wraz z trenerem i jego sztabem podjęli wspólną decyzję o zakończeniu współpracy. Kroczek będzie stał przy bocznej linii rzeszowian do końca tego sezonu. 33-latek poprowadzi „Resoviaków” w meczach z Górnikiem Polkowice i Odrą Opole.

Umowa dotychczasowego szkoleniowca obowiązuje do 30 czerwca tego roku, jednak nie zostanie przedłużona. To oznacza, że wspólna droga 33-letniego szkoleniowca i pierwszoligowej Resovii zatrzyma się na 26 wspólnych meczach. - Zarząd CWKS Resovia Rzeszów S.A., w porozumieniu z trenerem Dawidem Kroczkiem i jego sztabem szkoleniowym podjęli wspólną decyzję o zakończeniu współpracy po obecnym sezonie - brzmi krótki komunikat klubu.

Ze szpadlem po papierosy

Równy bilans

Trener Kroczek był w sztabie poprzedniego szkoleniowca rzeszowian, czyli Radosława Mroczkowskiego. Po tym, gdy były trener m.in. Widzewa Łódź zakończył współpracę z Resovią, Kroczek zajął jego miejsce.

Resovia pod wodzą Kroczka ma niezwykle równy bilans. Zagrali w 24 meczach, w tym jednym pucharowym starciu z Widzewem Łódź, który zresztą był debiutem Kroczka. Bilans trenera to 8 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek. To pozwala obecnie Resovii na 12 miejsce w tabeli. Jak przekazuje rzecznik klubu, Paweł Bukała – nowy szkoleniowiec zostanie zaprezentowany dopiero po zakończeniu sezonu.

Źródło: Fortuna 1 liga: Dawid Kroczek odejdzie po sezonie z Apklan Resovii Rzeszów