Festiwal TRANS/MISJE i „NIE” wysokim krawężnikom! Wiemy, jaki będzie lipcowy przejazd Masy Krytycznej

2021-07-23 12:42 wk A.I
Festiwal TRANS/MISJE i „nie” wysokim krawężnikom! Wiemy, jaki będzie lipcowy przejazd Masy Krytycznej
Autor: Materiały prasowe/ RzMK

Najbliższy przejazd zaplanowany jest oczywiście w ostatni piątek miesiąca, czyli w tym przypadku 30-go lipca. Rowerzyście będą zwracać uwagę przede wszystkim na swojego wroga publicznego nr 1, czyli wysokie krawężniki w mieście. Wspierać będą ich także miłośnicy jednośladów z Kielc.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich przejazdów, także i tym razem nie zabraknie konkursów dla uczestników Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Pierwszy to oczywiście losowanie ze „szprychówek”, drugi zaś to konkurs-niespodzianka, w którym wygra osoba z najlepszym przebraniem w kolorze żółtym.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów: Podczas weekendu szczepienia na Rynku i na Bulwarach!

Którędy przejedzie lipcowa Masa Krytyczna?

Trasa lipcowej Masy Krytycznej liczyć będzie około 20 km. Będzie wiodła m.in. przez ulicę Słowackiego, Szopena, Wyspiańskiego, Bohaterów, Langiewicza, Podkarpacką i Piastów. Z rzeszowskim rowerzystami w najbliższy piątek, 30-go lipca, przejadą także miłośnicy dwóch kółek z Kielc. Niewykluczone, że w kolejnym miesiącu podobną inicjatywą wykażą się także rzeszowscy rowerzyści, podczas przejazdu w Świętokrzyskiem.

Patronat nad wakacyjną odsłoną Masy objął Teatr im. Wandy Siemaszkowej, który już od czterech lat regularnie organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatru „TRANS/MISJE”. W tym roku zaplanowany jest od 20 do 29 sierpnia. Jak zapowiadają organizatorzy- w tym roku zapoznać będzie się można z dorobkiem kulturowym m.in. Chorwacji, Czech, Rumunii, Słowenii czy Węgier, czyli mówiąc ogólniej, państw tzw. Trójmorza. Spektaklom, które są główną atrakcją programu, towarzyszyć będą także koncerty, wystawy i spotkania z artystami.

Festiwal TRANS/MISJE i "nie" wysokim krawężnikom- tak zapowiada się lipcowa Masa Krytyczna w Rzeszowie

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Festiwal TRANS/MISJE i „NIE” wysokim krawężnikom! Wiemy, jaki będzie lipcowy przejazd Masy Krytycznej