Festiwal NocXFaine Misto w Rzeszowie (26-28.08). Gwiazdą fiński zespół Korpiklaani

2022-08-12 15:24 K.D
Festiwal NocXFaine Misto w Rzeszowie (26-28.08). Gwiazdą fiński zespół Korpiklaani
Autor: archiwum estrady Rzeszowskiej

Zespół Korpiklaani grający fiński folk metal, został ogłoszony główną gwiazdą festiwalu Faine Misto. Ten przez wojnę w Ukrainie, odbędzie się w tym roku w Rzeszowie podczas Rockowej Nocy. Impreza zbliża się wielkimi krokami.

Już nie długo, bo 26 sierpnia Miasteczko Akademickie Politechniki Rzeszowskiej zmieni się w Rock City. A to za sprawą festiwalu Rockowa Noc, która w tym roku połączy się z ukraińskim Faine Misto. Organizatorzy ogłosili headlinera festiwalu – zespół Korpiklaani.

Zespół Korpiklaani zagra w Rzeszowie 26 sierpnia 2022

Korpiklaani to grupa istniejąca od 2003 roku, pochodząca z fińskiego Lahti. Zespół jest znany na całym świecie. Przyciąga wyjątkową energią i fuzją folkowo – metalowych brzmień z wpadającymi w ucho melodiami. Artyści zagrają w Rzeszowie już 26 sierpnia.

Pierwszego dnia Rockowej NocyXFaine Misto posłuchamy hucul metal dzięki kapeli Karna, electronic metal w wydaniu Space of Variations, czy melodic metal podczas koncertu kapeli Ignea. Zagrają też Stoned Jesus i Sick Solution - zdobywcy The Best Ukrainian Metal Act jako najlepszy zespół metalowy 2021.

Faine Misto w Rzeszowie przez wojnę w Ukrainie

Faine Misto musiało przenieść się do Polski, ponieważ w Ukrainie trwa walka z rosyjskim okupantem.

- Cały dochód ze sprzedaży biletów i karnetów z pierwszego dnia festiwalu będzie przeznaczony na pomoc walczącej Ukrainie – informuje Sylwia Indycka-Rosół z Estrady Rzeszowskiej.

Rockowa Noc w Rzeszowie. Kto zagra?

27 sierpnia w Rzeszowie wystąpią Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi tradycyjnie Przegląd Zespołów Konkursowych, czyli występy młodych kapel, nie mając jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami muzycznymi.

- Uczestnicy walczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu – wymienia Sylwia Indycka-Rosół.

28 sierpnia swoje koncerty zagrają Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i kapeli Riverside.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Rock City w Rzeszowie. Jakie atrakcje nas czekają?

Podczas całego festiwalu Rockowa Noc, w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w Rock City. Będą tam m.in. garażówka, strefa Monster Energy, strefa motocyklistów, nocne ognisko i polem namiotowym.

Bilety i karnety na trzy dni festiwalu, w tym upgrade do karnetów 2-dniowych, są dostępne na TUTAJ.