Chcieli dotrzeć do Niemiec przez Polskę. Wpadli w Bieszczadach

2021-11-09 14:02 wk A.I
Chcieli dotrzeć do Niemiec, mimo, że kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach Unii Europejskiej
Autor: Materiały prasowe/ Bieszczadzki oddział Straży Granicznej

Chcieli dotrzeć do Niemiec przez Polskę. Wpadli w Bieszczadach. Mowa o dwóch obywatelach Azerbejdżanu zatrzymanych przez Straż Graniczną w rejonie Kwaszeniny w powiecie bieszczadzkim. Mundurowi ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski zauważyli podczas patrolu.

Do zatrzymania doszło w niedzielę. Patrolujący okolice Kwaszeniny w powiecie bieszczadzkim funkcjonariusze oddziału Straży Granicznej z Wojtkowej zauważyli ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Poszukiwania właścicieli śladów nie trwało długo. Chwilę później mundurowi zatrzymali dwóch cudzoziemców. Okazali się nimi dwa mężczyźni, obywatele Azerbejdżanu.

CZYTAJ TAKŻE: PZL Mielec dostarczy kilkanaście śmigłowców Black Hawk do Rumunii

Azerowie przez Polskę chcieli dojść do Niemiec

- Mężczyźni w wieku 35 oraz 36 lat mieli przy sobie dokumenty potwierdzające tożsamość i azerskie pochodzenie. Jak ustalono, zaledwie kilka dni wcześniej usiłowali wjechać do Polski międzynarodowym pociągiem z Ukrainy. Wtedy wydano im decyzje o odmowie wjazdu. W przeszłości byli deportowani z Niemiec i ten kraj zastrzegł ich jako osoby niepożądane w państwach EU - mówi Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyźni w trakcie przesłuchania przyznali, że znów chcieli dostać się do Niemiec. Zamiast jednak na zachód Europy, trafią wkrótce z powrotem na Ukrainę.

Tłumy uchodźców na granicy z Polską
Sonda
Czy w Polsce powinien obowiązywać zakaz palenia na balkonie?
Źródło: Chcieli dotrzeć do Niemiec przez Polskę. Wpadli w Bieszczadach