Bon turystyczny można wykorzystać też na feriach. Przyjmuje go ponad 1360 miejscówek w regionie

i

Autor: Unsplash.com/ Jeremy McKnight

Bon turystyczny można wykorzystać też na feriach. Przyjmuje go ponad 1360 miejscówek w regionie

2022-02-15 15:18

Do wykorzystania na Podkarpaciu jest w sumie ponad 230 tys. bonów. Przypomnijmy, płacić można nim za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane w kraju przez przedsiębiorców turystycznych lub organizacje pożytku publicznego wpisane na listę Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nie skorzystałeś jeszcze z turystycznego bonu? Aktywuj go na ferie. Podkarpackie oddziały ZUS przypominają, że zimowa przerwa od nauki to także możliwość na jego wykorzystanie, zwłaszcza, że tylko na Podkarpaciu miejsc, w których można zrobić z niego użytek jest ponad 1300. - Dotychczas bonami zrealizowaliśmy płatności na 104 mln zł. Bon na Podkarpaciu można wykorzystać w 1361 miejscach, a w całym kraju w ponad 30 tys. - mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

CZYTAJ TAKŻE: Do kolejki gondolowej nad Soliną wsiądziemy jeszcze w tym roku. Jak idą prace?

Jak aktywować bon turystyczny?

Bon turystyczny jest formą wsparcia zarówno dla rodzin, które chcą wyjechać ze swoimi pociechami na wakacje, jak również dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku pandemii koronawirusa. Przypomnijmy - bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500 plus”. Jego wartość to 500 zł.

Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę „Ogólny”, a następnie w menu bocznym „Polski Bon Turystyczny”. Aby aktywować bon należy podać swój aktualny adres e mail oraz numer telefonu komórkowego. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze - dodaje rzecznik.

Przypomnijmy, bonem turystycznym płacić można za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne organizowane w kraju przez przedsiębiorców turystycznych lub organizacje pożytku publicznego wpisane na listę Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon ważny jest do 30-go września bieżącego roku.

Nowa wystawa w Muzeum Dobranocek

QUIZ: Miłość i walentynki w PRL-u

Pytanie 1 z 10
Najczęstszy prezent walentynkowy w PRL:
Źródło: Bon turystyczny można wykorzystać też na feriach. Przyjmuje go ponad 1360 miejscówek w regionie