Blisko 130 interwencji! Podkarpaccy strażacy podsumowali wczorajszy „atak zimy”.

2021-04-15 12:14 wk A.I
Podkarpaccy strażacy podsumowali wczorajszy „atak zimy”. Było blisko 130 interwencji!
Autor: Pixabay.com

Powrót zimy w kwietniu wywołał niezłe zamieszanie. Blisko 130 interwencji strażaków dotyczyło głównie połamanych konarów i powalonych drzew, leżących na jezdniach i chodnikach. Najwięcej pracy mieli wczoraj w powiatach: dębickim, jasielskim i mieleckim.

Padający od rana intensywnie śnieg dawał się we znaki zarówno kierowcom, jak i pieszym. Miejscami, zwłaszcza w południowych powiatach, na drogach pracowały pługopiaskarki, trzeba było też odśnieżać dachy i szyby samochodów. Pełne ręce roboty mieli wczoraj także podkarpaccy strażacy.

Ci, mimo że dedykowani są przede wszystkim do walki z ogniem, reagują także na sytuacje kryzysowe, związane ze zjawiskami atmosferycznymi. Pomagali m.in. przy powodziach i usuwali skutki silnie wiejącego wiatru oraz padającego intensywnie śniegu.

Tylko w ciągu minionej doby, czyli od północy do północy, z interwencją wyjeżdżali blisko 130 razy. Zajmowali się przede wszystkim usuwaniem z dróg, jezdni i chodników połamanych konarów i powalonych drzew. Najwięcej pracy mieli w powiatach: dębickim, jasielskim i mieleckim.

“Ciśnij full”! Rzeszowscy ratownicy wracają nowym coverem i przekazem!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Drogowskazy: o migrenie, czyli bólu uniemożliwiającym funkcjonowanie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Źródło: Blisko 130 interwencji! Podkarpaccy strażacy podsumowali wczorajszy „atak zimy”.