BIESZCZADY: Będzie jednym z pierwszych tego typu szlaków górskich w Polsce. Powstaje ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją

i

Autor: Unsplash.com/ Juliane Liebermann

BIESZCZADY: Powstaje ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją! Jedna z pierwszych tego typu w Polsce

2021-12-07 14:23

Ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją powstaje w Olchowcu. wytyczona będzie w formie nieco ponad 4 kilometrowej pętli, na której zamontowanych zostanie 18 urządzeń, które pomogą osobom z niepełnosprawnościami wzroku w zwiedzeniu okolicy w wygodny dla nich sposób.

Zobaczyć Beskid Niski-ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją. Projekt pod taką nazwą tworzy właśnie bieszczadzki GOPR. W Olchowcu powstanie nieco ponad 4-kilometrowy szlak, z którego będą mogły skorzystać osoby niewidome i niedowidzące. Na trasie zamontowanych zostanie w sumie 18 urządzeń, które pomogą w zwiedzeniu okolicy. Działać będą w połączeniu ze specjalną aplikacją.

- Dzięki audiodeskrypcji osoby niewidome czy niedowidzące będą mogły wysłuchać informacji, które są ciekawe - zarówno na temat samej miejscowości Olchowiec, gdzie ścieżka powstaje, jak również informacji ciekawych kątem przyrodniczym, na przykład, jakie są walory przyrodnicze wokół miejsca w którym te osoby się znajdują - mówi Krzysztof Szczurek, naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR.

CZYTAJ TAKŻE: Kupujecie prezenty przez Internet? Uważajcie na oszustów!

Kiedy ścieżka będzie gotowa?

Ścieżka ma być gotowa do końca roku, jednak jak zapowiadają goprowcy - niewykluczone, że powstanie ich w regionie więcej. Szlak w Olchowcu będzie jednym z pierwszych tego typu szlaków górskich w Polsce.

Chcą wesprzeć edukację dzieci w Ugandzie

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był:
Źródło: BIESZCZADY: Powstaje ścieżka turystyczna z audiodeskrypcją! Jedna z pierwszych tego typu w Polsce