Arena Sanok idzie do remontu. Będą podświetlane bandy i nowe boksy dla hokeistów!

2022-05-11 15:52 M.S A.I
Arena Sanok idzie do remontu. Będą podświetlane bandy i nowe boksy dla hokeistów!
Autor: fot. Miasto Sanok

To będzie kosztowało niemal półtora miliona złotych. A mowa o rozpoczynającej się przebudowie Areny Sanok. Ta już wkrótce ma jako jedna z pierwszych w Polsce wzbogacić się o najnowocześniejsze bandy, z których część będzie podświetlana. W dodatku pracownicy wyremontują z boksy dla hokeistów, sędziów, a także ławki kar, a same bandy zostaną przy okazji oszklone ze specjalnie utwardzonego akrylu, dzięki któremu te będą niemal przeźroczyste i bardzo wytrzymałe.

Sanok zabrał się za kolejny etap odświeżenia jednego z najważniejszych miejsc w mieście. Tym razem miejski ratusz chce odświeżyć między innymi bandy, z których część z nich ma być podświetlana. - Modernizacja ta przyczyni się do poszerzenia wachlarza działań promocyjnych, które będziemy realizować w związku z rozgrywkami. Na podświetlonych bandach lepiej będą eksponowane reklamy sponsorów i liczymy, że zachęci to do jeszcze większego wspierania naszych hokeistów mówi Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka. - Jest to kolejna ważna inwestycja w Arenie, po tym jak w ubiegłym roku wyremontowaliśmy szatnie za kwotę niemal 250 000 tys złotych – dodaje Matuszewski.

Pisz. Potrącił rowerzystę jadącego chodnikiem

Remont furtką do wielkich sportowych imprez?

Burmistrz Sanoka zaznacza, że powrót Ciarko STS Sanok do rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja niejako wymusza na władzach to, by zrobić wszystko, żeby Arena spełniała wszystkie wymogi Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie oraz wytycznych PZHL. To może być furtką do sporych imprez, które mogą w przyszłości zagościć w Sanoku. Jednak do zrobienia jest całkiem sporo, a sam remont to koszt niemal 1,5 mln zł.

- Modernizacja obejmuje montaż kompletnego systemu band lodowiska wraz z boksami dla hokeistów, sędziów, ławkami kar, bramą wjazdową dla rolby, furtką dla łyżwiarzy i drzwiami dla hokeistów. W czterech miejscach zostaną zamontowane bandy z wyświetlaczami LED. Oszklenie band wykonane z wysoko udarowego akrylu, utwardzonego powierzchniowo, o dużej odporności na zarysowania, umożliwi transmisję telewizyjną także poprzez szyby – tłumaczy Tomasz Matuszewski.

Remont powinien zakończyć się na początku sierpnia.

Źródło: Arena Sanok idzie do remontu. Będą podświetlane bandy i nowe boksy dla hokeistów!