Ani mniej ani więcej. Rzeszowianie za śmieci w 2022 roku zapłacą tyle samo

i

Autor: Unsplash.com/ Pawel Czerwinski

Ani mniej ani więcej. Rzeszowianie za śmieci w 2022 roku zapłacą tyle samo

2021-12-08 14:55

Rzeszowski magistrat rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów w mieście na przyszły rok. Ten wygrało konsorcjum firm, na czele którego stoi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki z Rzeszowa. Dobra wiadomość jest taka, że za śmieci mieszkańcy zapłacą tyle samo co w tym roku.

W gąszczu bombardujących informacji o podwyżkach cen i inflacji, dobra wiadomość dla mieszkańców stolicy innowacji. Ci, za odpady w roku 2022 zapłacą tyle samo, co w roku bieżącym. Przypomnijmy - obecnie stawka za wywóz śmieci wynosi miesięcznie 32 zł od osoby w budynkach jednorodzinnych, w blokach - 27 zł od osoby.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Nowe latarnie oświetlą ulicę Strzyżowską

Rzeszów zapłaci prawie 60 milionów za śmieci

Utrzymanie dotychczasowych stawek możliwe było dzięki cenie, którą w przetargu zaproponował wykonawca, czyli konsorcjum firm, na którego czele stoi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej z Rzeszowa. Po analizie i przyjęciu propozycji wykonawcy, za odbiór i zagospodarowanie śmieci z terenu miasta magistrat zapłaci w kolejnym roku prawie 60 mln zł.

- Jest to kwota zbliżona do tej, którą płaciliśmy w tym roku. To oznacza, że opłaty za odpady w 2022 roku utrzymamy na dotychczasowym poziomie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Dlaczego warto jeść pomarańcze?
Sonda
Czy jesteś za wprowadzeniem kolejnego dnia wolnego od pracy?
Źródło: Ani mniej ani więcej. Rzeszowianie za śmieci w 2022 roku zapłacą tyle samo