60 mln zł od Ministerstwa Sportu na budowę PCLA w Rzeszowie! [WIDEO]

2021-06-02 12:10 wk Arkadiusz Iskierka
60 mln zł od Ministerstwa Sportu na budowę PCLA w Rzeszowie! [WIDEO]
Autor: W. Kasza

60 mln zł od Ministerstwa Sportu na budowę PCLA - taką dobrą informacją podzielił się podczas konferencji prasowej minister Gliński. Ten, dzień wcześniej podpisał plan inwestycji strategicznych dla sportu na bieżący rok. Na liście, poza PCLA znalazło się także dofinansowanie do budowy basenu na Matuszczaka.

Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki według wstępnych szacunków ma kosztować ponad 100 mln zł. W kosztach utworzenia udział od początku miało zarówno Ministerstwo Sportu, jak również samorządy miasta Rzeszowa i województwa. Stąd też przekazany oficjalnie wczoraj w wysokości 60 mln zł zastrzyk gotówki z budżetu centralnego.

Wczoraj podpisałem plan inwestycyjny na ten rok w obszarze inwestycji strategicznych dla sportu. Na tej liście znalazły się dwie inwestycje rzeszowskie. Pierwsza to długo oczekiwane Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne, druga to środki na dokończenie budowy basenu przede wszystkim dla skoczków do wody – mówił wicepremier Piotr Gliński.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Baseny ROSiR pod chmurką? Sprawdzamy, kiedy wielkie otwarcie sezonu

PCLA w Rzeszowie: "To historyczna chwila"

Przypomnijmy, nowoczesne Centrum Lekkoatletyczne powstać ma na bazie obecnego obiektu przy ul. Wyspiańskiego. Do dyspozycji sportowców ma być m.in. kryta sześciotorowa bieżnia, bieżnie rozbiegowe czy strefa siłowni i fizjoterapii, a trybuny pomieszczą prawie 10 tysięcy kibiców. Z nowej inwestycji cieszą się przede wszystkim sportowcy.

To historyczna chwila dla sportu w Rzeszowie. W klubie mamy wielu medalistów zarówno na poziomie krajowym jak i europejskim, a wszystkie sukcesy osiągaliśmy bez odpowiednich warunków do treningu. Teraz, jestem pewien, będziemy mieć możliwość rozwoju talentu każdego młodego sportowca, niezależnie czy trenuje lekka atletykę czy piłkę nożną. Jestem wzruszony, że uda nam się spełnić marzenia wielu osób – powiedział trener Janusz Mazur, prezes Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

W najbliższych dniach rzeszowscy urzędnicy złożą wniosek o wydania pozwolenia na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

60 mln zł od ministerstwa na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki
Sonda
Kto powinien wygrać wybory prezydenckie w Rzeszowie?
Źródło: 60 mln zł od Ministerstwa Sportu na budowę PCLA w Rzeszowie! [WIDEO]