Wołodymyr Zełeński - kim jest komik, aktor i producent, który został prezydentem? [PODCAST]

2022-03-14 6:28 Jakub Adamiak
Wołodymyr Zełeński - kim jest komik, aktor i producent, który został prezydentem?
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE WARSZAWA Wołodymyr Zełeński - kim jest komik, aktor i producent, który został prezydentem?

Sługa Ludu, Wołodymyr Zełeński. Na początku lat 2000cznych rozpoczął karierę w kabarecie Kwartał 95. Pod koniec 2003 roku został współwłaścicielem przedsiębiorstwa Studija Kwartał 95, które współpracowało z telewizją 1+1 przy projekcie związanym z jego autorskim show Weczirnij kwartał.

W 2015 roku został gwiazdą satyrycznego serialu telewizyjnego Sługa narodu, w którym wcielił się w postać Wasyla Petrowycza Holoborodki, nauczyciela historii, który w wyniku przypadku objął urząd prezydenta Ukrainy. Serial w Ukrainie cieszył się ogromną popularnością. Każdy odcinek produkcji śledziło ponad 10 milionów widzów. Co dało stacji pierwsze miejsce w tabeli oglądalności. Studija Kwartał 95, odnosiła ogromne sukcesy produkcyjne. Czego Zełeński się nie dotknął zamieniał w złoto. W 2006 roku dużą popularność przyniosło mu zwycięstwo w ukraińskiej wersji Tańca z Gwiazdami. Finał programu oglądało… 90% populacji Ukrainy. Zełeński przez cały okres swojej kariery aktora, komika i gwiazdy show-biznesu zyskał poklask obywateli Ukrainy tym, że wyśmiewał i podważał autorytet wszystkich polityków Ukrainy, bez względu na poglądy i opcję polityczną.

Cały podcast o prezydencie Ukrainy przygotowali dla Was Kuba Adamiak i Damian Wilczyński. Możecie go posłuchać tylko na radiosupernova.pl.

Listen to "Wołodymyr Zełeński - kim jest bohater, który chroni Europę?" on Spreaker.

Wojna w Ukrainie. PODCASTY

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie w 2022 roku, prezentujemy Wam sylwetki osób, które są bezpośrednio zaangażowane w konflikt. Do tej pory Kuba Adamiak i Damian Wilczyński stworzyli następujące sylwetki:

Sonda
Czyjej historii chcielibyście posłuchać?