Wanessa Mocza z najnowszym utworem Me Drugie Ja. Czy podbije serca fanów?

2021-07-14 9:44 Jakub Adamiak
Wanessa Mocza z najnowszym utworem Me Drugie Ja. Czy podbije serca fanów?
Autor: Materiały prasowe Grupa ZPR MEDIA Wanessa Mocza z najnowszym utworem Me Drugie Ja. Czy podbije serca fanów?

Wanessa Mocza prezentuje swój drugi singiel Me drugie ja i kontynuuje swoje przesłanie z debiutanckiego utworu Nie poddawaj się, czyli swoistą instrukcję jak urzeczywistniać swoje marzenia. To jednocześnie bardzo przyjemna dla ucha, wywołująca wewnętrzny spokój dla słuchacza piosenka, do której powstał też zabarwiony wakacjami osobisty teledysk.

W poprzednim singlu Artystka zachęcała by walczyć o swoje marzenia i się nie poddawać, konsekwentnie dążąc do osiągnięcia kolejnych celów. Tym razem Artystka ukazuje swoje odmienne oblicze - tytułowe drugie ja - i uświadamia, że aby te cele osiągnąć, niezbędne jest jednak wsparcie fanów bądź też po prostu osób, które dobrze nam życzą. Piosenka ukazuje więc drugie oblicze Artystki, które jest bezpośrednią kontynuacją tematu z Nie poddawaj się ale w Me drugie ja otrzymujemy warunek, o którym nie można zapominać. Wanessa przy okazji utworu Nie poddawaj sie stała się też inicjatorką prospołecznej akcji #niepoddawajsię, która miała na celu zgromadzic młodych ludzi, którzy - tak jak ona - chcą walczyć o swoje marzenia i dać im szansę na ich realizację.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

W Me drugie ja role zostały odwrócone: Artystka dziękuje swoim fanom za to, że ich ma, że może liczyć na ich wsparcie i wręcz oświadcza, że bez nich nie byłaby w stanie kontynuować swoich starań w drodze po marzenia. To godna szacunku postawa, która ukazuje Artystkę jako osobę wrażliwą, potrafiącą docenić tych, bez których osiąganie kolejnych celów mogłoby być niemożliwe. Muzycznie Me drugie ja utrzymany jest w stylistyce indie-popu z elementami alternatywy. Utwór cechują spokojne zwrotki przeplatane z bardziej dynamicznymi refrenami i kulminacją w postaci momentami dość alternatywnego i energicznego jak na taką kompozycję - bridge’a. Z wokalu Wanessy bije wewnętrzny spokój, który potrafi zelektryzować słuchacza i odpłynąć w myślach - uniwersalny tekst sprawia, że bardzo łatwo odnaleźć w tej piosence siebie Wraz z singlem ukazał się także osobisty teledysk, który potęguje doznania z muzyki. Przedstawia Artystkę wraz z jej grupką znajomych - w domyśle też fanów - z którymi wakacyjnie spędza czas nad jeziorem, ale jednocześnie co jakiś czas odpływa ona w stronę bardziej osobistych chwil przeżywanych z osobą jej najbliższą, co symbolizuje tym samym jej tytułowe drugie oblicze.

Źródło: Wanessa Mocza z najnowszym utworem Me Drugie Ja. Czy podbije serca fanów?