Ta funkcja zmniejsza zużycie baterii w telefonie. Koniecznie ją włączcie!

i

Autor: canva.com Ta funkcja zmniejsza zużycie baterii w telefonie. Koniecznie ją włączcie!

Ta funkcja zmniejsza zużycie baterii w telefonie. Koniecznie ją włączcie!

2021-08-09 13:11

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób wydłużyć czas pracy baterii w swoim smartfonie. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych postanowili się temu przyjrzeć i okazuje się, że z tą funkcją, możemy dłużej korzystać z telefonu. O co dokładnie chodzi? Jak zaoszczędzić energię i wydłużyć czas działania od ładowania do ładowania?

Ta funkcja zmniejsza zużycie baterii w telefonie. Koniecznie ją włączcie! Baterie w naszych telefonach bardzo często działają od pełnego naładowania od 6 do 24 godzin. Oczywiście jest wiele czynników, które wpływają na czas pracy między ładowaniem a ładowaniem. Jednym z nich jest czas, który poświęcamy na przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy nawet korzystanie z mediów społecznościowych. Większość z nas wykorzystuje również smartfony do codziennej pracy nie tylko biurowej. To pokazuje, że telefony komórkowe mają ogromny wpływ na nas samych. Jeżeli Was smartfon ostatnio zużywa bardzo dużo baterii, to koniecznie sprawdźcie, czy macie włączoną tą funkcję.

Wpadka na koncercie TVP! Damian Ukeje uratował upadającą wokalistkę

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Ta funkcja zmniejsza zużycie baterii w telefonie

Trik, który oszczędza baterie w naszym telefonie odkryli naukowcy z Purdue University. Z badań wynika, że użytkownicy, którzy mają ustawioną jasność na poziomie 30-40% mogą liczyć na zużycie energii niższe jedynie o 3-9%. Nie jest to zatem jakaś specjalnie duża oszczędność. Jednak jest opcja, która pozwala na wydłużenie czasu pracy baterii.

Alicja Szemplińska z nowym wyglądem śpiewa piosenkę Olivii Rodrigo. Duża zmiana i duży talent!

Różnicę widać, kiedy włączymy tryb ciemny. Wtedy oszczędzamy od 39 do 47% energii w naszym smartfonie.

Źródło: Ta funkcja zmniejsza zużycie baterii w telefonie. Koniecznie ją włączcie!