Szkoły zamknięte od 31 stycznia 2022. Mieszkańcy tych województw będą mieli wolne!

2022-01-25 12:59 MK
Pusta sala lekcyjna. Zamknięta szkoła
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Zamknięcie szkół w całej Polsce to marzenie wielu uczniów, które niewykluczone, że niebawem się spełni. Wszelkie decyzje mają zostać podjęte jak najszybciej. Pewne jest natomiast to, że 31 stycznia mieszkańcy kilku kolejnych województw rozpoczną trwającą dwa tygodnie przerwę od zajęć dydaktycznych. Które?

Wszystkie szkoły zamknięte od 31 stycznia? Na taki scenariusz liczą uczniowie. Jak już informowaliśmy, Ministerstwo Edukacji i Nauki nie wyklucza konieczności wprowadzenia nauki zdalnej w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną. Wystarczy tylko wspomnieć o tym, że w sobotę 22 stycznia padł kolejny rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 40 tysiącach przypadków zakażenia koronawirusem, co jest dotychczas najwyższym wynikiem. Na ten moment wiadomo, że resort rozważa kilka wariantów. Wróćmy jednak do pewnych ustaleń. Zgodnie z obowiązującym harmonogramem roku szkolnego 2021/22 w przyszły poniedziałek kolejne województwa rozpoczną ferie zimowe. Na terenie których regionów szkoły rzeczywiście zostaną zamknięte za tydzień, 31 stycznia?

AKTUALIZACJA: Decyzja o powrocie do nauki zdalnej została ogłoszona podczas konferencji we wtorek, 25 stycznia. Oficjalnie wiadomo, ze uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na tryb zdalny 27 stycznia. Koniec nauczania zdalnego zaplanowano na 27 lutego.

Sonda
Nauka zdalna przynosi efekty?

Zamknięte szkoły od 31 stycznia

Przed nami III tura ferii zimowych, która rozpocznie się właśnie 31 stycznia. Tego dnia trwającą dwa tygodnie przerwę od zajęć dydaktycznych rozpoczną mieszkańcy województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskie. Będzie to przedostatnia tura ferii. 14 lutego wolne od szkoły będą miały jeszcze województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Szkoły zamknięte od 31 stycznia 2022. Mieszkańcy tych województw będą mieli wolne!