Sylwester Marzeń

i

Autor: Artur Barbarowski/East News

Sylwester 2023/24

"Sylwester Marzeń" nie odbędzie się w Zakopanem? Decyzja już zapadła

2023-11-19 11:44

Firma wynajęta przez TVP nie złożyła jeszcze dokumentów na budowę sceny sylwestrowej w Zakopanem, co niesamowicie martwi wszystkich miłośników Sylwestra Marzeń. Z kolei władze miasta, jak podają media, mają już jasną informację dotyczącą tego, że sylwester z TVP w stolicy Tatr się nie odbędzie.

Koniec roku zbliża się nieubłaganie. Choć do zabawy sylwestrowej zostało jeszcze kilka tygodni, to coraz więcej osób zaczyna już planować, jak spędzi noc 31 grudnia. Sylwester z TVP 2023/24 to jedna z największych i najbardziej hucznych imprez w całej Polsce, na której bawią się tysiące Polaków. Koncert, od 2016 roku odbywa się w Zakopanem. Wyjątkiem był tylko rok 2020/21, kiedy ze względu na epidemię koronawirusa, zabawa odbyła się w Ostródzie. Kilka tygodni temu media obiegła informacja, że przyszłość Sylwestra Marzeń TVP jest zagrożona. Wiele wskazywało na to, że Telewizja Polska nie poczyniła jeszcze żadnych kroków w związku z organizacją zabawy w stolicy polskich Tatr. Wiele mówiło się również o kłopotach z pieniędzmi i gwiazdami, które miałyby uświetnić wydarzenie swoimi występami. Teraz na jaw wyszły kolejne informacje, które mogą zszokować wszystkich, którzy nastawiali się na to, że Sylwester Marzeń 2023/24 zorganizowany zostanie w Zakopanem.

Zagraniczne hity, które w 2023 roku kończą 10 lat!

Sylwester Marzeń 2023/24 - gdzie się odbędzie?

Do tej pory Telewizja Polska milczała w sprawie "Sylwestra Marzeń". Najnowsze informacje nie napawają jednak optymizmem. Portal Onet zdołał dotrzeć do osoby, która blisko współpracuje z publicznym nadawcą. Zakopiańscy urzędnicy potwierdzili, że pożegnanie 2023 roku nie odbędzie się w stolicy polskich Tatr.

W tym roku w Zakopanem nie będzie imprezy sylwestrowej. To nieoficjalne, ale zarazem pewne. Telewizja tym razem postawiła na inne miasto, choć długo dawała nam nadzieję, że ostatecznie znów przyjedzie pod Giewont. Kto był naszym konkurentem i nam zabrał imprezę, tego nie wiemy. Wiemy jednak, że decyzja nie ulegnie już raczej zmianie. Jeszcze do niedawna się łudziliśmy, że tak się stanie. Teraz wiemy, że jest już na to zbyt późno.

Gdzie w takim razie odbędzie tegoroczna impreza? Tego jeszcze nie udało się oficjalnie ustalić. Warto jednak pamiętać o tym, że władze TVP mają niewiele czasu, by zorganizować koncert. Według polskiego prawa zawiadomienie o budowie sceny należy zgłosić 21 dni przed rozpoczęciem prac. Te z kolei, jak wynika z poprzednich lat, trwają około miesiąca.

Źródło: "Sylwester Marzeń" nie odbędzie się w Zakopanem? Decyzja już zapadła