Rojst '97 - piosenka z serialu to nowa wersja wielkiego przeboju! Co to za utwór i kto go śpiewa?

2021-07-08 16:03 Adrian Rybak
Rojst '97
Autor: Youtube.com/KayaxTV

7 lipca na platformie VOS Netflix premierę będzie miał nowy serial kryminalny “Rojst ‘97” w reżyserii Jana Holoubka. W nostalgiczny klimat lat 90. XX wieku widzów wprowadzi utwór “Ostatni”. Osoby, które zdecydują się na obejrzenie produkcji, usłyszą tę piosenkę w wykonaniu Tymka i Brodki. Za produkcję muzyczną odpowiada Urbanski.

“Rojst ’97” poza kryminalną intrygą, jest również opowieścią o fascynujących latach 90. w Polsce czasu transformacji oraz odkupienia. Już 7 lipca na ekranie zobaczymy ponownie Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofię Wichłacz, do których dołączą nowe postacie grane przez Magdalenę Różczkę i Łukasza Simlata. Tymek i Brodka, zainspirowani tajemniczą fabułą serialu, nagrali autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce lat 90. W oryginale utwór “Ostatni” wykonuje Edyta Bartosiewicz - polska ikona muzyki pop i rockowej. Teraz ten znany przebój usłyszymy w zupełnie nowej aranżacji wyprodukowanej przez Wojtka Urbanskiego.

- "Ostatni" Edyty Bartosiewicz to prawdopodobnie najpiękniejsza ballada w historii polskiego popu. Zmierzenie się z tak ikonicznym numerem było sporą odpowiedzialnością. Nie uznaję tworzenia coverów gorszych od oryginałów. Za każdym razem staram się dostarczać coś, co wniesie świeżość poprzez brzmienie i zaskoczenie poprzez formę. Razem z pianistą Patrykiem Kraśniewskim szukaliśmy takich rozwiązań muzycznych, które nie zgubią piękna tej romantycznej kompozycji, dodając do niej tajemnicę i mrok rodem z serialu “Rojst’97 - mówi Urbanski, producent utworu.

Seriale dla kobiet, które warto obejrzeć

Tymek & Brodka & Urbanski - Ostatni. Teledysk

Klimat lat 90’ odczuwalny jest także w intrygującym klipie, w którym poza muzykami pojawiają się również serialowe postaci grane przez Magdalenę Różczkę, Łukasza Simlata, Andrzeja Seweryna, Zofię Wichłacz i Piotra Fronczewskiego. Niemym bohaterem wideo jest hotel Centrum - miejsce, w którym każdy skrywa mroczne sekrety. Teledysk został wyreżyserowany przez Alana Willmanna.

Źródło: Rojst '97 - piosenka z serialu to nowa wersja wielkiego przeboju! Co to za utwór i kto go śpiewa?