Perseidy 2021: kiedy spadające gwiazdy? Gdzie można oglądać perseidy?

i

Autor: canva.com Perseidy 2021: kiedy spadające gwiazdy? Gdzie można oglądać perseidy?

Perseidy 2021: kiedy spadające gwiazdy? Gdzie można oglądać perseidy?

2021-08-09 15:22

Co roku latem na niebie możemy podziwiać wyjątkowe zjawisko jakim są spadające gwiazdy z roju perseidów. Najczęściej widać je na niebie w drugim tygodniu sierpnia. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej osób szuka informacji na ich temat. Kiedy obserwować perseidy? Jak to zrobić?

Perseidy 2021: kiedy spadające gwiazdy? Gdzie można oglądać perseidy? Wszyscy bardzo lubią spoglądać w niebo w trakcie nocy spadających gwiazd. To wyjątkowe zjawisko, które jest popularne na całym świecie. Najczęściej wtedy mamy okazję, aby wypowiedzieć życzenie, które może się spełnić. Tak zwane spadające gwiazdy to tak naprawdę rój meteorów pochodzących z komety Swifta-Tuttle'a, która co 133 lata obiega Słońce. W związku z tym nasza planeta przecina orbitę perseidów i tworzy się magiczny ewenement na niebie, który z chęcią oglądamy.

Burze w całej Polsce to dopiero początek? Fala upałów znów uderzy do Polski!

ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK

Perseidy 2021: kiedy i gdzie oglądać?

Jeżeli chcemy mieć świetną atmosferę w trakcie tak zwanych spadających gwiazd, to koniecznie wybierzmy się za miasto. Dlaczego? W dużych miastach oświetlenie ulic i okoliczne bodźce mogą spowodować dużo słabszą widoczność. Im dalej od cywilizacji tym lepsza widoczność roju perseidów na niebie.

Marcin Spenner przegrał z Dawidem Podsiadło i zniknął. Co dziś robi finalista X Factor?

Spadające gwiazdy pojawiają się co roku między 17 lipca a 24 sierpnia. Jednak to w nocy z 12 na 13 sierpnia 2021 roku, przypada najwięcza intensytność tego kosmicznego zjawiska.

Źródło: Perseidy 2021: kiedy spadające gwiazdy? Gdzie można oglądać perseidy?