Patrycja Markowska prezentuje album Wilczy pęd. Wśród piosenek nie zabrakło duetu z ojcem!

2022-05-23 12:45 Ewelina Kulasza
Patrycja Markowska
Autor: materiały prasowe Agora Muzyka

Patrycja Markowska przedstawia album Wilczy pęd, na którym znajduje się wiele muzycznych propozycji. Wśród nich nie zabrakło duetu z Grzegorzem Markowskim, do którego powstał także oficjalny teledysk. „Tam gdzie w środku zimy pachnie maj” - hippiesowskie szczere serce i świeżość – to wszystko czego nam trzeba tego lata!

Tam gdzie w środku zimy pachnie maj to słowa z utworu „Wilczy pęd” z albumu pod tym samym tytułem, który właśnie trafił na sklepowe półki. Patrycja Markowska przez ostatnie miesiące wprowadzała nas w klimat swojego nowego albumu. Mamy więc przebojowy singiel „Wilczy pęd”, rockowe duety – „Na zakończenie dnia” z Dawidem Karpiukiem, a teraz bluesowe „Kieszenie” z Grzegorzem Markowskim. Oprócz tego na płycie w duecie z Patrycją zaśpiewali też Robert Gawliński, L.U.C. i Bisz. 

Nowy krążek to zapis tego, co Patrycja w muzyce kocha najbardziej: żywe instrumenty, muzyczne spotkania, kontrastu, pop-rockowe elementy i powrót do hipisowskich korzeni, do autentycznego grania, pełnego pasji i dzikości. Patrycja Markowska z ideałami Dzieci Kwiatów w sercu, znajduje własną muzyczną drogę.  

Zawsze byłam bliska tu i teraz. Dlatego w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii i wojny potrzeba tworzenia była silniejsza niż kiedykolwiek... Zaangażowana w to, co dzieje się na świecie pragnęłam stworzyć ponadczasową, niedzisiejszą trochę płytę, z długimi solówkami, tekstami o wolności i nadziei. Tworzyłam takie piosenki, jakich sama w tym trudnym czasie chciałam słuchać. Pragnęłam, żeby ta płyta była wentylem od złych emocji i żeby zabierała nas w inny świat choć na chwilę - mówi Patrycja Markowska.

Wraz z premierą albumu Patrycja Markowska przedstawia premierowy singiel „Kieszenie”, który zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Markowskim. Do utworu powstał klip, który można zobaczyć na YouTube. Album „Wilczy pęd” jest dostępny sklepach i we wszystkich serwisach streamingowych.

Patrycja Markowska
Autor: materiały prasowe Agora Muzyka