Osioł ze Shreka dostanie własny film? Eddie Murphy składa jasną deklarację

2023-01-30 15:32 Leon Pietrzak
Osioł Shrek / Eddie Murphy
Autor: DreamWorks/Courtesy Everett Collection; EAST NEWS

Kot ze Shreka doczekał się już dwóch filmów, ale wielu fanów ciągle domaga się osobnej historii zwariowanego Osła. Specjalny apel do twórców wygłosił również Eddie Murphy, który podkładał głos zwierzakowi w oryginalnej wersji. Nie obyło się bez porównań!

Osioł ze Shreka jest jednym z najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych bohaterów w popularnej animacji od DreamWorks. Po sukcesie "Shreka" wielu fanów liczyło na spin-off, który przedstawiłby losy tej postaci z zupełnie innej perspektywy. Twórcy ostatecznie postawili jednak na innego zwierzaka - Kota w butach. Film był strzałem w dziesiątkę, a pozytywny odbiór sprawił, że pod koniec 2022 roku tytuł doczekał się drugiej części. Sequel został nominowany nawet do Oscara w kategorii "Najlepszy długometrażowy film animowany". Czy sukces Kota w butach sprawi, że doczekamy się kolejnej produkcji ze świata Shreka? Jeden z aktorów zabrał głos w tej sprawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Shrek 5 jednak powstanie? Kot w butach zapowiada nową część!

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1

Osioł ze Shreka wróci na ekrany?

W oryginalnej wersji "Shreka" Osioł przemówił głosem Eddiego Murphy'ego. Aktor w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że to właśnie ten zwierzak zasługuje na własny film. Według niego Osioł jest o wiele zabawniejszy i ciekawszy od Kota w butach, chociaż wcale nie ujmuje temu drugiemu i cieszy się, że taki spin-off powstał. Dodał, że gdyby zaproponowano mu udział w Shreku 5, czy animacji z Osłem, to bez zastanowienia przyjmuje propozycje i jest gotowy do nagrań. Czy osoby decyzyjne z DreamWorks wezmą słowa aktora do siebie? Fani nie ukrywają, że zobaczyliby taki film i z przyjemnością wybrali się do kina.

"Jeśli kiedykolwiek zaproponowaliby mi wzięcie udziału w kolejnym Shreku, to nie zastanawiałbym się nawet dwóch sekund. Kocham Osła. Kiedy zrobili filmy o Kocie w butach, pomyślałem sobie 'Ej, powinni zrobić produkcje z Osłem. Osioł jest zabawniejszy od Kota w butach'. Nie zrozumcie mnie źle, kocham Kota w butach, ale nie jest on tak zabawny, jak Osioł" - twierdzi Eddie Murphy

"W DreamWorks musieliby chcieć to zrobić. Jeśli chcecie to zrobić, dajcie mi znać. Jestem gotowy. Siedzę i czekam, by zagrać Osła." - dodaje aktor

Sonda
Osioł ze Shreka powinien dostać własny film?
Źródło: Osioł ze Shreka dostanie własny film? Eddie Murphy składa jasną deklarację