Nauka zdalna to kwestia czasu? Liczba zamkniętych szkół rośnie z każdym dniem!

2022-01-21 10:02 MK
Zamknięta szkoła. Nauka zdalna.
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Czy nauka zdalna powróci jeszcze w lutym? Na taki scenariusz liczy wielu polskich uczniów. Do tej pory Ministerstwo Edukacji i Nauki konsekwentnie dementowało informacje dotyczące zamknięcia szkół w całej Polsce. Dane opublikowane przez resort zmieniają się jednak z dnia na dzień. Liczba placówek działających stacjonarnie uległa zmniejszeniu.

Nauka zdalna od lutego 2022 już pewna? Plotki dotyczące przywrócenia nauczania zdalnego pojawiają się w sieci właściwie od września, czyli od rozpoczęcia roku szkolnego 2021/22. Zawieszenie zajęć stacjonarnych stało się jednak faktem dopiero w grudniu, a dokładnie 20 grudnia. Zgodnie z decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ministra edukacji Przemysława Czarnka wszystkie placówki zostały zamknięte do 9 stycznia. Wielu uczniów miało nadzieję, że polski rząd zdecyduje się na przedłużenie nauki zdalnej przynajmniej do końca ferii zimowych, których I tura rozpoczęła się tydzień po ich powrocie do szkół, czyli 17 stycznia, ale tak się nie stało. Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki nie wykluczył jednak ponownego zawieszenia zajęć stacjonarnych. Wszystkie decyzje są bowiem uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, a ta zmienia się z każdym dniem. Najnowsze dane mogą zaniepokoić. W tym tygodniu odnotowano silny spadek liczby placówek działających w trybie stacjonarnym. 

Sonda
Lekcje zdalne 2022 powinny być wprowadzone?

Nauka zdalna 2022 wróci?

MEiN codziennie publikuje raporty dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. W dniu 20 stycznia okazało się, że w naszym kraju w trybie stacjonarnym działa 81% szkół ponadpodstawowych oraz zaledwie 74% szkół podstawowych. To znacznie mniej niż w ubiegłym tygodniu. W komentarzach pod wpisami z infografikami użytkownicy Twittera zasugerowali, że powrót nauki zdalnej to słuszne rozwiązanie. Na ten moment resort nie planuje jednak jej wprowadzenia. 

Kuba Szmajkowski gotowy na Eurowizję 2022!
Źródło: Nauka zdalna to kwestia czasu? Liczba zamkniętych szkół rośnie z każdym dniem!