Natalia Nykiel odebrała Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika

i

Autor: Materiały prasowe Universal Music Polska Natalia Nykiel odebrała Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika

Natalia Nykiel odebrała Fryderyka 2020 w kategorii Album Roku Elektronika

2021-08-05 15:00

Podczas środowej Gali w Domu Kultury Krzemień w Szczecinie, rozdano statuetki w 21 kategoriach, które trafiły już do Artystów zeszłorocznych nagród Fryderyk 2020, dając przedsmak dzisiejszej Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk 2021.

Minialbum Origo to wyjątkowo ważny krok w dyskografii Natalii Nykiel. Autorka wielokrotnie nagradzanych płyt Lupus Electro i Discordia wydała bez zapowiedzi mocną i bardzo emocjonalną EP-kę. Origo to zapis wewnętrznych przemian dziewczyny, która wyrusza w podróż do swoich korzeni. Za produkcję albumu odpowiada ponownie Michał Fox Król. Twórcami utworów są międzynarodowi artyści: Stevie Aiello (kierownik muzyczny zespołu Thirty Seconds To Mars, kompozytor m.in. Dangerous Night i Hait To The Victor), czy brytyjskie objawienie muzyki soul – Daley, który współpracował wcześniej m.in. z Pharrellem Williamsem.

B.R.O o współpracy z Ekipą i swoim nowym singlu

Natomiast singiel P.R.I.D.E., wydany w lipcu br. zapowiada najbardziej osobistą płytę w dorobku artystki. To zaledwie wycinek uniwersum koncepcyjnego albumu Natalii. Apetyt rośnie!