Mateusz Murański na Oscarach! Zagrał w nominowanym do nagrody filmie

Mateusz Murański na gali Oscarów
Autor: FREDERIC J. BROWN/AFP/East News // AKPA // screen z Instagrama

Znamy już nominacje do Oscarów. Wśród nominowanych nie zabrakło najnowszego dzieła Jerzego Skolimowskiego. IO powalczy o statuetkę dla najlepszego filmu międzynarodowego. Grający w nim Mateusz Murański zapowiedział już swój udział w odbywającej się w Los Angeles gali.

24 stycznia oficjalnie ogłoszono nominacje do Oscarów. Szansę na statuetkę ma najnowszy obraz w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. Opowiadający historię osła IO walczy o nagrodę w kategorii najlepszy film międzynarodowy. To trzynasta taka nominacja w historii naszego kraju. Jak można się było spodziewać, na odbywającej się w Los Angeles gali rozdania najważniejszych nagród filmowych nie zabraknie nie tylko reżysera IO, ale również członków obsady. Jedną z ról w filmie zagrał aktor znany z serialu Lombard. Życie pod zastaw i zawodnik MMA Mateusz Murański. Wcielający się w postać kibola 29-latek już zapowiedział swój udział w ceremonii.

Oscary 2023: NOMINACJE ogłoszone. Kto powalczy w tym roku o statuetki?

Pokazaliśmy Roksanie Węgiel jej stare nagrania. Reakcja? Bezcenna!

Mateusz Murański w IO

Z pewnością mało kto wie, że Mateusz Murański jest aktorem z wykształcenia. Zawodnik MMA ukończył Szkołę Aktorstwa i Musicalu we Wrocławiu, a popularność przyniosła mu rola Adriana Barskiego w serialu Lombard. Życie pod zostaw. Kto by pomyślał, że minie zaledwie kilka lat, a zobaczymy go na czerwonym dywanie w Los Angeles? Murański zapowiedział swój udział w oscarowej gali za pośrednictwem mediów społecznościowych.

No to czas na gale Oscarów w Los Angeles. Tam mnie jeszcze nie było 😉 Czy Hollywood jest na mnie gotowe ??? Ps. Spełniajcie swoje marzenia, bo warto! GALA ROZDANIA OSCARÓW???? BĘDĘ TAM!!! - napisał.

Gala rozdania Oscarów odbędzie się 12 marca 2023 roku.

Sonda
Czy film "IO" otrzyma Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny?
Źródło: Mateusz Murański na Oscarach! Zagrał w nominowanym do nagrody filmie