Kuba Szmajkowski - wiek, piosenki, Eurowizja. Co wiemy o wokaliście?

Szmajkowski
Autor: AKPA

Kuba Szmajkowski jest jednym z artystów, dla których udział w The Voice Kids okazał się trampoliną do sławy. Zaczynał w 4Dreamers, a po rozpadzie boysbandu rozpoczął pełną sukcesów karierę solową. Ile ma lat? Z jakich piosenek go znamy? Czy pojedzie na Eurowizję?

Spis treści

  1. Kuba Szmajkowski - wiek
  2. Kuba Szmajkowski - piosenki
  3. Kuba Szmajkowski - Eurowizja

Kuba Szmajkowski - wiek, piosenki, Eurowizja: tych informacji o wokaliście poszukujecie najczęściej. Chociaż Kuba jest obecny na polskiej scenie muzycznej od pięciu lat, to właśnie teraz jest o nim najgłośniej. Punktem przełomowym w życiu zawodowym artysty okazał się rozpad boysbandu 4Dreamers, w którym zaczynał i tym samym rozpoczęcie kariery solowej. Drugi raz z rzędu Kuba Szmajkowski jest najmłodszym uczestnikiem preselekcji do Eurowizji.

Kuba Szmajkowski - wiek

Ile lat ma Kuba Szmajkowski? Wokalista urodził się 24 kwietnia 2002 roku, co oznacza, że lada moment skończy 21 lat. Karierę rozpoczął już jako nastolatek, biorąc udział w I edycji programu The Voice Kids.

Preselekcje Eurowizja 2023 - GODZINA, GŁOSOWANIE, WYNIKI, KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW

Jak dobrze Polacy znają DODĘ? #EwelinaPyta

Kuba Szmajkowski - piosenki

Udział w The Voice Kids umożliwił Kubie podpisanie kontraktu płytowego z jedną z wytwórni, która wydawała muzykę boysbandu 4Dreamers. Po rozpadzie zespołu w grudniu 2020 roku Kuba rozpoczął karierę solową. Na jego koncie znajdują się piosenki: Nieskończone, LOVESICK, You Do Me czy efekt współpracy z Sarą James w postaci singla Czarny młyn.

Kuba Szmajkowski - Eurowizja

Wielkim marzeniem Kuby jest reprezentowanie Polski na Eurowizji. Wokalista brał udział w preselekcjach do konkursu w 2022 roku i uplasował się tuż za podium, na 4. miejscu. W przyszłym roku postanowił spróbować ponownie. Czy to właśnie on będzie reprezentować Polskę? Dowiemy się 26 lutego 2023 roku.

Sonda
Czy Kuba Szmajkowski to dobry wybór na Eurowizję?