studia 2020

i

Autor: Pixabay.com

Kiedy legitymacje studenckie tracą ważność? To wielka zmiana, o której trzeba pamiętać!

2021-08-25 13:09

Jakiś czas temu minister edukacji zapowiedział powrót studentów na uczelnie w kolejnym roku akademickim po trwającej półtora roku przerwy. Oficjalnie określono, do kiedy ważne w tej sytuacji są legitymacje studenckie. To bardzo ważna zmiana, o której należy pamiętać, bowiem ważność dokumentów z zeszłego roku nie wygaśnie 30 września, ale niedługo później.

Legitymacja studencka - ważność 2021 to jedna z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarce Google dotycząca organizacji rozpoczynającego się w październiku nowego roku akademickiego. Zgodnie z zapowiedziami samego ministra edukacji Przemysława Czarnka październik 2021 ma przynieść zmiany w życiu studentów, którzy od marca 2020 roku kontynuowali naukę w formie zdalnej. Wówczas w życie weszło rozporządzenie MEiN mówiące o tym, że wszystkie legitymacje studenckie, legitymacje doktoranta oraz legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne bez konieczności potwierdzania ich ważności. Jako że członkowie resortu rekomendują powrót do kształcenia w siedzibach uczelni, w liście ministra edukacji do rektorów określono zasady dotyczący ważności legitymacji studenckich. Do kiedy ważne są legitymacje studenckie w 2021 roku? Kiedy należy je podbić w sekretariacie? 

Quiz - jakie studia powinieneś wybrać?

Pytanie 1 z 7
Jaki był Twój ulubiony przedmiot w szkole?

Legitymacja studencka - ważność 2021

Jak można przeczytać na stronie MEiN, zasady dotyczące ważności dokumentów uprawniających do wielu ulg zostaną zmienione. 

Legitymacje studenckie, legitymacje doktoranta, a także legitymacje służbowe nauczycieli akademickich pozostaną ważne przez 60 dni od dnia uchylenia rozporządzenia tj. do dnia 14 października 2021 r. - napisano w oficjalnym komunikacie.

Oznacza to, że studenci muszą zadbać o przedłużenie legitymacji już na początku roku akademickiego 2021/22. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Źródło: Kiedy legitymacje studenckie tracą ważność? To wielka zmiana, o której trzeba pamiętać!