Jaka będzie zima 2021/22? Intensywne opady śniegu już 26 LISTOPADA!

2021-11-25 14:37 MK
Śnieżyca w Polsce
Autor: Albin Marciniak/East News

Jaka będzie zima? Odpowiedź na to pytanie nurtuje wiele osób, które chciałyby wiedzieć, jak prezentują się prognozy pogody na najbliższe tygodnie, a nawet miesiące. Wszystko wskazuje na to, że przedsmak tegorocznej zimy otrzymamy już za moment, bo 26 listopada. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada intensywne opady śniegu!

Spis treści

  1. Jaka będzie zima 2021/22?
  2. Bestia z południa w Polsce

Jaka będzie zima 2021/22 w Polsce? To pytanie jest jednym z najczęściej wpisanych w wyszukiwarkę Google. Nie dziwi to wcale, biorąc pod uwagę zmiany, jakie zachodzą w pogodzie w ostatnich dniach. Po dość łagodnym i ciepłym listopadzie czas na atak zimy 2021? Wszystko na to wskazuje! Najnowsze prognozy pogody na listopad 2021 przygotowane przez ekspertów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Lada moment, bo już w najbliższy weekend, w niemalże w całej Polsce będziemy mieć do czynienia z intensywnymi opadami śniegu oraz deszczu ze śniegiem. Meteorolodzy sugerują, by w tych dniach zachować ostrożność, bowiem na drogach i na chodnikach może być naprawdę bardzo ślisko. Czy śnieg w Polsce 26 listopada można traktować jako oficjalny początek zimy? Przypomnijmy, że w ostatnich prognozach pojawiły się nawet sugestie dotyczące nadejścia bestii z południa!

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?

Jaka będzie zima 2021/22?

Najnowsze prognozy mówią o nadejściu zimy już w listopadzie. Na stronie IMGW pojawiła się prognoza na najbliższe dni, z której wynika, że powinniśmy być przygotowani na intensywne opady śniegu.

Już w piątek około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego. Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu. W sobotę opady odsuną się nad północny wschód kraju, miejscami spaść może tam do 8 cm śniegu. Zrobi się też chłodniej, temperatura minimalna od -2°C do 2°C, natomiast temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, jedynie w niedzielę na wschodzie kraju do 6°C - można przeczytać.

Bestia z południa w Polsce

O krok dalej poszli redaktorzy serwisu Fani Pogody, którzy poinformowali o nadciągającym z południa naszego kontynentu niżu, który może przynieść silny mróz i śnieżyce. Eksperci nadali mu przydomek bestii z południa. Są to jednak dopiero prognozy długoterminowe, które należy traktować z dystansem. 

ESKA XD #036 - SKOKI NARCIARSKIE, TEST ZIMÓWEK, ELIF, SEKRETY FRIDAY