Sanah, Roxie

i

Autor: AKPA

Gwiazdy

Ile zarabiają gwiazdy na koncertach? Ich stawki są oszałamiające!

2023-07-24 13:07

Cenniki gwiazd robią oszałamiające wrażenie. Choć temat zarobków jest przez nich omijany, to w łatwy sposób można dotrzeć do informacji dotyczących tego, jaką sumę są w stanie przytulić za jeden koncert. Są to jednak wyłącznie kwoty orientacyjne, które zależne są od wielu czynników. Jesteście ciekawi? Lepiej usiądźcie!

To, ile gwiazdy zarabiają za koncerty, może wiele osób przyprawić o niezły zawrót głowy. Niektóre stawki robią ogromne wrażenie, przez co mogą stać się powodem zazdrości. Stawki najbardziej znanych nazwisk w branży to kwoty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dla jednych lato to czas słodkiego leniuchowania i odpoczynku, dla innych maraton pracy i podróży służbowych. Do tej drugiej grupy z pewnością możemy zaliczyć artystów estradowych, którzy w sezonie mają nawet po kilkadziesiąt koncertów! Choć w ich kalendarzach trudno znaleźć wolne terminy, to gaża i kwoty, jakie mogą zobaczyć na swoich kontach z pewnością wynagradzają każdą długą podróż busem i nieprzespaną noc.

Koncerty - zarobki gwiazd

Zarobki gwiazd robią ogromne wrażenie. Ci najbardziej rozchwytywani artyści są w stanie przytulić nawet kilkadziesiąt złotych za 1,5h koncert. Warto jednak pamiętać, że kwota, którą organizator zobowiązany jest zapłacić zależna jest od kilku czynników. W trakcie negocjowania stawek liczy się m.in. miejsce występu, data, odległość i liczba publiki. Co więcej, na konto danego artysty nie wpływa cała suma, którą płaci organizator występu. Muzycy muszą podzielić się pieniędzmi m.in. z managerem, zespołem, kierowcą i wieloma innymi osobami.

Listen on Spreaker. Źródło: Ile zarabiają gwiazdy na koncertach? Ich stawki są oszałamiające!