Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY, RODZINA, PRZYJACIELE [KOPERTY GROZY]

2022-06-08 9:48 Jakub Adamiak
Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY, RODZINA, PRZYJACIELE [KOPERTY GROZY]
Autor: canva.com Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY, RODZINA, PRZYJACIELE [KOPERTY GROZY]

Sezon weselny jak zawsze rozpoczyna się w maju i trwa do końca października. W tym okresie z chęcią uczestniczymy w bardzo ważnym wydarzeniu naszych przyjaciół czy osób z rodziny, które podjęły decyzję, że powiedzą na sakramentalne tak. Okazuje się, że nie wiadomo jednak ile należy włożyć do koperty dla pary młodej. Ile dać na wesele 2022?

Spis treści

  1. Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY
  2. Ile dać na wesele 2022: RODZINA
  3. Ile dać na wesele 2022: PRZYJACIELE

Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY, RODZINA, PRZYJACIELE. To najczęściej wyszukiwane frazy w polskim internecie. Nie ma się co dziwić, ponieważ są to bardzo istotne informacje, których poszukujemy przed pójściem na wesele. Nie ważne czy jesteśmy zaproszeni jako chrzestni, rodzina czy przyjaciele, na tego typu uroczystość nie wypada przyjść z pustymi rękami, a już na pewno nie z pustą kopertą. Wielu z nas zastanawia się, ile dać na wesele 2022? Okazuje się, że odpowiedź nie jest jednoznaczna, a można niekiedy urazić swoich bliskich. Sprawdziliśmy specjalnie dla Was, jaka kwota powinna wylądować w kopercie.

Wakacyjna Trasa Dwójki 2022 - MIASTA, BILETY. Gdzie i kiedy koncerty? Kto wystąpi na scenie?

Szybkie Pytania - Sobota

Ile dać na wesele 2022: CHRZESTNY

Jeżeli zastanawiacie się, ile powinni dać chrzestni, to odpowiedź na to pytanie jest bardzo proste. Najczęściej to właśnie rodzice chrzestni muszą się bardzo dużo wykosztować. Według ekspertów do koperty weselnej 2022 należy włożyć kwotę, która przekracza 5 tysięcy złotych.

Krzysztof Zalewski - wiek, wzrost, żona, koncerty, dzieci, ojciec, Instagram

Ile dać na wesele 2022: RODZINA

Przy rodzinie sprawa z kopertą jest dużo prostsza. Bardzo często kuzyni, ciotki i wujkowie wręczają parze młodej kwotę za tak zwany talerzyk. Warto jednak pamiętać, że ceny w związku z inflacją sporo wzrosły i kwota nie powinna być mniejsza niż 600 złotych, w zależności od tego ile osób będzie z danej rodziny.

Ile dać na wesele 2022: PRZYJACIELE

Jeżeli chodzi o przyjaciół na weselach to nie jest to prosta kwestia. Niektórzy twierdzą, że powinni włożyć do koperty nawet 1500 złotych, w zależności od stopnia przyjaźni z parą młodą.

Roksana Węgiel coraz bliżej 18. urodzin! Jak artystka zmieniła się na przestrzeni lat?

Warto jednak pamiętać o tym, że ilość banknotów w kopercie nie musi zgadzać się z powyższymi kwotami. Bardzo często wręczamy parze młodej tyle ile uważamy, bądź tyle na ile nas po prostu w danym momencie stać. Państwo młodzi nie będą rozliczać nas z włożonej kwoty do koperty.

Sonda
Ile dajesz do koperty na wesele?