Gwiazdy w ciuchach z recyklingu! Anna Kubisz ponownie zachwyciła publikę

i

Autor: Materiały prasowe BEE MUSIC Gwiazdy w ciuchach z recyklingu! Anna Kubisz ponownie zachwyciła publikę

Gwiazdy w ciuchach z recyklingu! Anna Kubisz ponownie zachwyciła publikę

2021-09-05 15:50

Takiego pokazu jeszcze nie było! Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał 2 edycji projektu edukacyjno-ekologicznego Moda na recykling. W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP Polska wystąpiły gwiazdy: Paulina Sykut - Jeżyna, Katarzyna Cichopek, Tamara Gonzalez - Perea, Anna Powierza, Anna Zejdler, Olga Borys, Marcela Leszczak, Monika Richardson i Ida Nowakowska. Wydarzenie poprowadzili Maja Frykowska i Conrado Moreno, a na scenie wystąpił pianista ARTur Moon oraz gwiazda muzyczna - Magda Bereda. Odbyła się też wystawa zdjęć Anny Muchy w kreacjach z recyklingu.

Wielki finał 2 edycji projektu “Moda na Recykling”, który odbył się w Kinie Elektronik na warszawskim Żoliborzu przyciągnął tłumy mediów, gwiazd oraz dzieci i młodzieży. Stylizacje z elektroodpadów zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody - Annę Kubisz. Pomagali jej uczniowie szkół z całej Polski: z Lidzbarka, Pabianic, Pruszkowa, Konstancina-Jeziorny, Buska - Zdroju i Kazimierza Dolnego. Dzięki wspólnej pracy i wyjątkowej lekcji przyrody powstały kreacje, które zaprezentowały gwiazdy. Paulina Sykut - Jeżyna i Katarzyna Cichopek zaprezentowały stylizacje przygotowane z aluminiowych opakowań do telewizorów (Paulina miała piękną srebrną suknię, Kasia srebrny gorset). Tamara Gonzalez - Perea miała na sobie różową suknię z elementów elektronicznych sprzętu fitness oraz biżuterię z układów scalonych! Anna Powierza wystąpiła w sukience z biało - niebieskimi włącznikami pomp ciśnieniowych i słuchawkami z popsutego sprzętu muzycznego. Anna Zejlder błyszczała w marynarce z płytek komputerowych z torebką z tych samych surowców, natomiast Monika Richardson w sukience z żółto - czarnych kabli zasilających z serwerów. Olga Borys zaprezentowała tunikę z klawiszy do keyboardu i elementów telefonów komórkowych z przyciskami, a Marcela Leszczak kurtkę z płytek drukowanych. Maja Frykowska miała na sobie bolerko z miedzianych cewek od pralek, Magda Bereda czerwony gorset z kabli, a ARTur Moon marynarkę z elementami płyt cd. Na finał na scenę wkroczyła tanecznym krokiem Ida Nowakowska w gorsecie z taśmy filmowej z widowiskowymi skrzydłami!

Mój brat mnie bardzo wspiera! Non stop ogląda festiwale w moim wykonaniu

W klimatyczny nastrój wprowadził nas pianista - ARTur Moon, a na scenie wystąpiła gwiazda muzyczna - idolka dzieci i młodzieży: Magda Bereda. Dodatkowo aby uczcić rozpoczęcie roku szkolnego zostanie przeprowadzona internetowa licytacja jednej z recyklingowych stylizacji. Dochód z niej uzyskany zostanie przeznaczony na rzecz Szkoły Podstawowej Wspierania Rozwoju. To niepubliczna szkoła specjalna, w której wiodącą niepełnosprawnością są zaburzenia ze spektrum autyzmu. Szczegóły aukcji zostaną opublikowane na stronie internetowej i w mediach społecznościowych ERP Polska oraz ERP.TV.

Przygotowania na backstage pokazu trwały od wczesnych godzin porannych, a pomagał w nich światowej sławy makijażysta - Harry Jefferson z ekipą Kontigo i fryzjerzy z Artistik.Team Piotr Popławski. Sił przed wyjściem na wybieg dodawały soki naturalne od Royal Apple oraz zdrowe przekąski od Galerii Wypieków Lubaszka. Całość wydarzenia miała wsparcie medialne od PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i multimedialne w aplikacjach runvido.com oraz image4you.eu. Goście otrzymali też specjalne recyklingowe torby na zakupy od Evergreen Bags i naturalne świece sojowe od firmy Hagi.

Bardzo ważne jest, żeby segregować odpady, w szczególności te najbardziej niebezpieczne dla środowiska jakimi są elektroodpady. Ale najważniejsze jest, żeby nie produkować nowych śmieci, nowych ubrań. Mówi się, że ilość ubrań, która krąży teraz w świecie jest już na tyle duża, że na długi czas wystarczyłaby dla wszystkich mieszkańców Ziemi i nie trzeba by było produkować nowych. Nowym trendem jest, aby pojawiać się w tej samej sukience kilka razy, można zmieniać dodatki, wykorzystać coś co mamy już w szafie i nadać drugie życie ubraniom - mówi projektantka Anna Kubisz.

Zachwycona kreacjami z recyklingu aktorka Anna Powierza dodaje:Mnie zachwyca kreatywność Ani Kubisz i jej pomysłowość w wykorzystywaniu tego typu nietypowych materiałów jakimi są elektroodpady. Ania ma taką ideę, że nie kupuje nowych materiałów. Bierze ubrania z lumpeksów i to jest podstawa materiałowa, albo z zakładów przetwarzających zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Mnie to urzeka, bo od jakiegoś czasu już drażniła mnie koncepcja nakładania nowej sukienki na event tylko raz, a potem odkładania jej do szafy na lata. To jest tak fajna myśl, że pewne rzeczy można wykorzystywać wiele razy, dając im nowe życie, tak jak my zrobiliśmy to podczas pokazu Moda na recykling.