Fryderyki

i

Autor: AKPA

Fryderyki 2023 powracają! Gliwice gospodarzem Festiwalu

2023-03-17 14:50

Fryderyki to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce! Ponownie zostaną wręczone na Śląsku już 22 kwietnia, a Arena Gliwice będzie gospodarzem Festiwalu i jego kulminacyjnego wydarzenia - Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Sprawdźcie szczegóły.

Fryderyki to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce i ponownie zostaną wręczone na Śląsku. Tym razem Arena Gliwice będzie gospodarzem Fryderyk Festiwalu i jego kulminacyjnego wydarzenia - Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Gliwice – jedno z najstarszych miast na Górnym Śląsku, z którym związanych jest wielu wybitnych twórców, m.in.: Tadeusz Różewicz i Szczepan Twardoch, kalendarz wydarzeń na rok 2023 ma wypełniony po brzegi. Na wszystkich żądnych wrażeń kulturalnych czeka kilkanaście artystycznych przedsięwzięć w każdym miesiącu. Festiwale, spotkania, premiery, wystawy… W samej tylko Arenie Gliwice odbywają się koncerty, poranki teatralne czy przedstawienia. Jednak ten rok będzie dla Gliwic wyjątkowy - na Śląsk wraca bowiem Fryderyk Festiwal!

- Bardzo cieszy mnie, że to właśnie w Gliwicach odbędzie się gala rozdania najbardziej prestiżowych polskich nagród muzycznych. Fryderyki mają swoje niekwestionowane miejsce w polskiej branży muzycznej. Jestem przekonany, że Arena Gliwice to doskonałe miejsce na organizację tego typu wydarzenia i że dzięki możliwościom, jakie stwarza, i entuzjazmowi organizatorów będziemy świadkami niezwykłej uroczystości. W imieniu całego miasta serdecznie zapraszam do Gliwic zarówno artystów, jak i fanów polskiej muzyki - skomentował ten fakt prezydent Gliwic Adam Neumann.

Dzień Wiosny na wesoło - czy Polakom przeszkadza zmiana czasu? #EwelinaPyta

Fryderyki 2023 - NOMINACJE

„Nieskończone emocje” to hasło nowoczesnego obiektu Arena Gliwice, a Fryderyk Festiwal i będąca jego punktem kulminacyjnym Gala doskonale się w nie wpisują. Choć większość artystów, którzy będą gośćmi wieczoru, poznamy dopiero po 22 marca, tj. po ogłoszeniu nominacji do Fryderyków, to już wiadomo, że ceremonię wręczenia statuetek w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu uświetni koncert z udziałem najgorętszych nazwisk polskiej sceny muzycznej.Jedną z gwiazd wieczoru będzie zespół T. Love - od lat niezmienne charakterystyczny i fascynujący za sprawą niezrównanych muzyków oraz tekstów i wokalu Muńka Staszczyka.

Fryderyki 2023 - DATA

Już 22 kwietnia 2023 roku odbędzie się Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Na scenie Areny Gliwice zagoszczą najgorętsze nazwiska polskiej branży muzycznej, m.in.:

  • T. Love,
  • Mrozu,
  • Sara James,
  • Julia Wieniawa,
  • Szczyl, Smolasty
  • zespół Behemoth.
Fryderyki 2023

i

Autor: materiały prasowe Fryderyki 2023
Sonda
Będziesz oglądać Fryderyki 2023?