Facebook

i

Autor: Canva

Media społecznościowe

Facebook sam wysyła zaproszenia do znajomych. Awaria nadal nie minęła

2023-05-17 12:19

Ostatnia usterka Facebooka wywołała skrajne emocje. Część osób ze śmiechem komentowała fakt, że dostała zaproszenia m.in. od obecnych dziewczyn swoich ex partnerów. Z kolei osoby znajdujące się po przeciwnej stronie barykady wpadły jak śliwka w kompot. Ich szpiegostwo i podglądanie wyszły na jaw.

Awaria Facebooka w maju 2023 doprowadziła do wielu niezręcznych sytuacji. Jeśli ktoś z Was należy do osób, które uwielbiają stalkować swoich byłych lub znajomych powinien szczególnie uważać, ponieważ usterka, z którą mierzy się obecnie Meta może spowodować wiele kłopotliwych zdarzeń. Facebook sam wysyła zaproszenia do znajomych. Użytkownicy skarżą się, że bez ich zgody, część osób, na których profile w ostatnim czasie zaglądali, dostało od nich propozycję dołączenia do grona przyjaciół w popularnym serwisie społecznościowym. Błąd powiązany jest z aktualizacją oprogramowania i nowościami, które są wprowadzane dla użytkowników korzystających z aplikacji Facebook na urządzeniach mobilnych. Wystarczyło wejść na dany profil, by po kilku sekundach zobaczyć, że wysłane zaproszenie oczekuje na odpowiedź.

TikTok - zarobki. Ile zarabiają tiktokerzy?

W Aucie! Mnie? EHE! | Dokończ Piosenkę 17 #Sokół

Facebook - zaproszenia do znajomych

Wysyłanie zaproszeń na Facebooku bez naszej wiedzy, to usterka, którą zauważono na aplikacjach mobilnych mających system Android lub iOS. Użytkownicy, którzy stalkowali innych z poziomu komputerów nie muszą przejmować się konsekwencjami. Nie zmienia to faktu, że wiele osób doświadczyło nieprzyjemnych sytuacji, które wcale nie wynikały z ich roztargnienia. Po odwiedzeniu profilu osoby, która nie znajduje się w gronie naszych facebookowych przyjaciół, przycisk Dodaj znajomego automatycznie zmienia się na Oczekujący. Choć rzekomo błąd został naprawiony w niedziele (14 maja), dwa dni po pierwszych zgłoszeniach dotyczących awarii, to nadal wiele osób skarży się na niepożądane działania aplikacji. Jaki jest sposób na ominięcie awarii? Niestety jedyną opcją jest unikanie profili obcych osób na Facebooku jeszcze przez kilka dni.

To koniec Messengera? Facebook zapowiada ogromne zmiany

Źródło: Facebook sam wysyła zaproszenia do znajomych. Awaria nadal nie minęła