Dzień Ojca 2022 - DATA. Kiedy jest dzień taty w Polsce i na świecie?

2022-06-22 8:16 Ewelina Kulasza
tata
Autor: pixabay.com

Tata to bohater każdego dziecka. Wielkimi krokami zbliża się Dzień Ojca, podczas którego każde dziecko - małe czy też duże, będzie wyrażać swoją miłość poprzez życzenia, niespodzianki i inne miłe gesty. Kiedy dokładnie jest Dzień Ojca? Czy w innych krajach również obchodzi się ten dzień w tym samym czasie? Sprawdźcie!

Dzień Ojca 2022 - kiedy obchodzimy Dzień Ojca w Polsce, a kiedy na świecie? Takie pytanie zadaje sobie w ostatnim czasie wiele osób, a to wszystko przez ciekawość i chęć przygotowania się do tego wyjątkowego święta. Tata to bohater, osoba pełna wzorców dla której nie ma rzeczy nie możliwych. To autorytet dzieci, którego naśladują od najmłodszych lat. Tata nie dość, że jest głową rodziny to jeszcze jest jedną z najważniejszych osób w życiu swoich pociech. Każda mama ma swoje święto 26 maja, natomiast tatusiowie świętują w czerwcu. Kiedy jest Dzień Ojca 2022? Kiedy obchodzi się ten dzień w Polsce, a kiedy w innych częściach świata? Sprawdźcie - to warto wiedzieć!

Szybkie pytania - Gromee

Dzień Ojca 2022 - DATA w Polsce

Kiedy jest Dzień Ojca 2022? Data tego święta jest stała. Oznacza to, że rok w rok Dzień Ojca świętujemy w naszym kraju 23 czerwca. W tym roku jest to czwartek.

ZOBACZ TAKŻE: Dzień Ojca 2022 - prezent od dziecka, niemowlaka. Pomysły na prezenty dla taty

Dzień Ojca 2022 - na świecie. Kiedy jest w innych krajach?

Kiedy Dzień Ojca jest obchodzony w innych krajach? Jeśli chodzi o naszych sąsiadów, w Niemczech Dzień Ojca jest ruchomym świętem. Przypada zawsze 39 dni po Wielkanocy (w czwartek), czyli w święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Co ciekawe, jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Inaczej jest w niektórych krajach południowej Europy, na przykład we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Dzień Ojca świętowany jest wtedy w imieniny Józefa, czyli 19 marca. Dlaczego? Dzień Ojca w tych krajach ma związek ze świętym Józefem, ziemskim ojcem Jezusa.

To jednak nie koniec. Wiele krajów europejskich świętuje Dzień Ojca w trzecią niedzielę czerwca. Są to między innymi Francja, Grecja, Irlandia czy też Wielka Brytania. Wyjątek stanowi Korea Południowa, gdzie zamiast Dnia Matki i Ojca obchodzi się Dzień Rodziców. 

QUIZ. Dzień Ojca. Te pytania mogą Cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 10
W ostatnich dumny tata pochwalił się świadectwem z czerwonym paskiem swej córki, czym wywołał burzę. Mowa o...
Listen to "Jaki powinien być tata?" on Spreaker.