Dzień Mężczyzny 2023 - DATA. Kiedy jest dzień mężczyzny? To inna data niż Dzień Chłopaka

2023-03-10 10:54 Ewelina Kulasza
mężczyzna
Autor: pixabay.com

Choć Dzień Chłopaka to o wiele bardziej popularne święto, to okazuje się, że panowie obchodzą też drugie święto. Mowa o Dniu Mężczyzny, który widnieje w kalendarzu w marcu. Sprawdźcie szczegóły - to warto wiedzieć.

Spis treści

  1. Dzień Mężczyzny - DATA
  2. Dzień Mężczyzny, a Dzień Chłopaka - różnica
  3. Prezent na Dzień Mężczyzny DIY

Dzień Mężczyzny 2023 - kiedy jest w Polsce? W naszym kalendarzu istnieje wiele świąt i dat, które są mniej i bardziej uroczyste. Niedawno obchodziliśmy Dzień Teściowej, 8 marca czeka na nas Dzień Kobiet, ale to jeszcze nie koniec! Wielkimi krokami zbliża się Dzień Mężczyzny, który z roku na rok nabiera coraz większej popularności. Choć częściej w naszym kraju obchodzi się Dzień Chłopaka 30 września, to dojrzali panowie również mają swoje święto, jednak w marcu. Kiedy jest Dzień Mężczyzny? Czym jeszcze różni się ta data od Dnia Chłopaka? To warto wiedzieć!

Dzień chłopaka na wesoło - EwelinaPyta

Dzień Mężczyzny - DATA

W marcu swoje święto obchodzą nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kiedy jest Dzień Mężczyzny 2023? To żadna tajemnica. Data z roku na roku zyskuje na popularności i w Polsce wypada zawsze dwa dni po Dniu Kobiet, czyli dokładnie 10 marca. W tym roku Dzień Mężczyzny świętować będziemy w piątek.

ZOBACZ TAKŻE: Co można kupić chłopakowi na Dzień Mężczyzny? Prezent na ostatnią chwilę

Dzień Mężczyzny, a Dzień Chłopaka - różnica

Jaka jest różnica między Dniem Mężczyzny, a Dniem Kobiet? Różnica jest prosta i widać ją już w nazwie święta. Dzień chłopaka dotyczy przede wszystkim małych chłopców i nastolatków, a Dzień Mężczyzn dorosłych i mężnych panów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby panowie mali i duzi świętowali nawet w te dwa dni. W końcu dzień dziewczynek też istnieje i wypada 11 października.

Gify i życzenia na Dzień Mężczyzny 2023 - za darmo i do pobrania

Prezent na Dzień Mężczyzny DIY

Co podarować mężczyźnie z okazji jego święta? Prezent na Dzień Mężczyzny można kupić w sklepie lub wykonać własnoręcznie! Panowie najbardziej ucieszą się z kosza ze słodkościami, skarbonki ze słoika, na którym można przykleić napis lub znak ulubionego super bohatera. Idealnym prezentem będzie także album ze zdjęciami, personalizowany kalendarz ścienny lub zeszytowy, albo koszulka z napisem. Fajnym pomysłem na prezent są też śmieszne bony np. na całusa, na zmywanie naczyń, i tym podobne.

Sonda
Obchodzisz Dzień Mężczyzny?