Dzień Kobiet 2023 - kiedy jest dzień kobiet? Czy to to samo święto co dzień dziewczyny?

2023-03-08 9:24 Ewelina Kulasza
przyjaciółki, kobieta
Autor: pixabay.com

Dzień Kobiet to najpopularniejsze święto pań, które obchodzimy w marcu. Jednak czy wiedziałeś, że jest w kalendarzu widnieje jeszcze Dzień Dziewczyny? Jaka jest różnica pomiędzy tymi świętami? Kiedy obchodzimy Dzień Kobiet, a kiedy Dzień Dziewczyny? To warto wiedzieć!

Spis treści

  1. Dzień Kobiet 2023 - DATA
  2. Dzień Dziewczyny 2023 - DATA

Dzień Kobiet, a Dzień Dziewczyny - kiedy wypadają i czy są tym samym świętem? To zastanawia wiele osób. Marzec to wiosenny miesiąc, który kojarzy się wszystkim z początkiem wiosny. To także miesiąc, w którym panie obchodzą swoje święto! Mowa oczywiście o Dniu Kobiet, podczas którego panowie w wyjątkowy sposób okazują im miłość, szacunek i obdarowują je pięknymi kwiatami. W szczególności są to tulipany, na które jest teraz szał, ale niektórzy panowie wybierają także tradycyjne, czerwone róże. W szkołach natomiast koledzy kupują swoim koleżankom z klasy małe upominki, a zakochani panowie zabierają swoje wybranki serca na randki. Jednak czy wiesz, że w kalendarzu jest jeszcze takie święto jak Dzień Dziewczyny? W porównaniu do Dnia Kobiet, Dzień Dziewczyny skupia się na młodych kobietach i zwraca uwagę na wyzwania, z którymi muszą się zmierzać - przemoc, prostytucja, aranżowane małżeństwa z nastolatkami, choroby czy też niechciane ciąże. Dzień Dziewczyny nie jest więc celebracją kobiecości, a okazją do rozmowy o problemach.

Dzień Kobiet na wesoło - czy panowie wiedzą co to ZALOTKA? #EwelinaPyta

Dzień Kobiet 2023 - DATA

Kiedy jest Dzień Kobiet w 2023 roku? Już niebawem wszystkie panie będą obchodziły swoje święto! Dzień Kobiet wypada jak zawsze 8 marca, a w tym roku jest to środa.

ZOBACZ TAKŻE: Pełnia Księżyca w marcu 2023 - DATA. Kiedy jest Pełnia Robaczego Księżyca?

Dzień Dziewczyny 2023 - DATA

Kiedy jest Dzień Dziewczyny? Okazuje się, że nie jest to to samo święto, co Dzień Kobiet. Dzień Dziewczyny choć nie jest tak popularnym świętem, obchodzi się na jesieni, a dokładnie 11 października. Co ciekawe, święto to zostało ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

ZOBACZ TAKŻE: Prezenty na Dzień Kobiet w szkole. Co kupić koleżankom z klasy na 8 marca?

QUIZ. Sekrety kobiety. Czy wiesz, co to za przedmioty i pojęcia? Panowie - nie ośmieszcie się!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Najpopularniejszy na świecie jesienny długi płaszcz z paskiem nazywa się:
Sekrety kobiety. Czy wiesz, czym są te przedmioty? Panowie - nie ośmieszcie się