Zamek Lodowy w Opolu

i

Autor: Hospoda u Czechofila/facebook.com Zamek Lodowy w Opolu

W tej restauracji zjedzą TYLKO osoby zaszczepione. Właściciel komentuje decyzję

2021-11-24 13:23

Restauracja w Zamku Lodowym przy ul. Barlickiego w Opolu wprowadza nowe zasady obsługi. Zamówić tam będą mogły tylko osoby, które mają ważny negatywny test na COVID19 lub są zaszczepieni. Właściciel lokalu wyjaśnia nam dlaczego podjął taką decyzję. Sprawdźcie poniżej.

Restauracja tylko dla zaszczepionych lub ozdrowieńców - to nowa zasada panująca w lokalu "Česká hospoda u Czechofila" w Opolu. Nie oznacza to nic innego, jak to, że jeśli nie potwierdzi się szczepienia lub negatywnego testu, trzeba liczyć się z tym, że nie zostanie się obsłużonym. To pierwsza restauracja w Opolu, która zdecydowała się na wprowadzenia tych zasad.

- Z wczorajszych informacji wynika, że na Opolszczyźnie wzrost zakażeń jest o 60%, zwłaszcza w Opolu. W związku z tym, mamy obawy jeżeli chodzi o naszych gości i personel, że te zakażenia mogą dotknąć również nas. Może to też skutkować tym, że będziemy poddani kwarantannie - tłumaczy Jacek Szaraniec, właściciel restauracji. 

Pod informacją o nowych zasadach w mediach społecznościowych na restaurację wylała się fala negatywnych komentarzy. Restaurator w obawie przed ewentualnymi atakami przeciwników szczepień poprosił policję o wzmożoną czujność w okolicy lokalu.

Kilka przykładów komentarzy z mediów społecznościowych (pisownia oryginalna):

Potwierdzenie szczepienia mogę przedstawić funkcjonariuszom np. na lotnisku. Nie będę tego robił kelnerowi czy innej osobie w Waszej restauracji. Straciliście kolejnego klienta

A Wam maski przyrosły do mózgów na stałe. Ciekawe ile zarobiliście na promocji srowidowej paranoi. ŻENADA

gratuluję wam fantastycznego pomysłu dyskryminacji sanitarnej. moja noga nie postanie w waszej "restauracji"

Restauracja tylko dla zaszczepionych. "Nie jesteśmy policją"

Właściciel "Hospody" uspokaja - nie będzie trzeba przychodzić do restauracji z dokumentami

- Jeżeli ktoś nie będzie miał przy sobie takiego dokumentu, to OK. My nie jesteśmy policją, nie będziemy wprowadzać żadnych szalonych restrykcji, tylko chcemy mieć pewność, że wchodzą tam osoby zdrowe, zaszczepione, po teście czy też ozdrowieńcy - dodaje Jacek Szaraniec.

TYLKO U NAS - Jacek Szaraniec, właściciel Hospody u Czechofila o hejcie w internecie

Podobne zasady wprowadziło kilka innych restauracji w kraju. W Opolu to na razie jedyne takie miejsce. We Wrocławiu z kolei jeden z klubów zapowiedział, że na imprezy też wpuści tylko osoby zaszczepione. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Koronawirus raport 24.11. woj. opolskie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o kolejnych 799 potwierdzonych przypadkach COVID19 na Opolszczyźnie. Zmarły 22 osoby, z których 16 miały też inne choroby. Najwięcej chorych przybyło w powiecie Opolskim (155) oraz w brzeskim i nyskim (117).

Na kwarantannie jest obecnie 15962 osób z województwa opolskiego.

Tymczasem czwarta fala zachorowań przybiera na sile. Minister zdrowia Andrzej Niedzielski zapowiedział, że jeśli nadal chorych będzie przybywać w tak szybkim tempie, to w grudniu będziemy musieli się spodziewać kolejnych obostrzeń.

W Opolu z powodu rosnącej liczby przypadków COVID19 ratusz odwołał miejskiego sylwestra.

Źródło: W tej restauracji zjedzą TYLKO osoby zaszczepione. Właściciel komentuje decyzję