Moszna

i

Autor: wikipedia.org/poconaco Zamek w Mosznej znają prawdopodobnie wszyscy mieszkańcy Opolszczyzny

Turysto! Dojechanie do wakacyjnej atrakcji może już być przygodą samą w sobie... W wiele miejsc nie dojedziemy inaczej niż samochodem

2023-06-22 10:42

Opolskie atrakcje czekają na wakacje i zwiedzających. Tych z Opola, ale też przyjezdnych. Okazuje się jednak, że najłatwiej wszędzie dojechać swoją osobówką, a Opole, jako baza wypadowa dla seniorów lub niezmotoryzowanych, może być wyzwaniem.

Województwo opolskie ma wyjątkowe atrakcje. Nie da się do nich jednak dojechać

Turystyczna Opolszczyzna ma problem z komunikacją - alarmuje opolska Opolska Organizacja Turystyczna. Choć województwo opolskie ma naprawdę wiele do zaoferowania, to część turystów odpuszcza sobie wyjazd w pewne miejsca. Dlaczego? Bowiem poza samochodem nie da się do nich zwyczajnie dostać, bądź transport komunikacją miejską jest sporadyczny. Stąd też turyści wybierają na jednodniowe wycieczki miejsca, które są właściwie poza województwem, bowiem jest do nich łatwiej dojechać. Do atrakcji na Opolszczyźnie można się dostać wygodnie tylko swoim samochodem.

Zdecydowanie mamy problem z transportem do najbardziej popularnych miejsc. Nie funkcjonuje za bardzo komunikacja. Wielu turystów zgłaszało nam, że nie mogą się dostać z Opola w najbardziej oblegane miejsce, czyli pałac w Mosznej. I rzeczywiście ludzie przyjeżdżali tam taksówkami, płacąc za przejazd nawet 170 złotych - mówi Alicja Mroczek z Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej 

Władze województwa mówią, że w wiele miejsc można dojechać rowerem dzięki dobrze rozbudowanym ścieżkom rowerowym. I jeśli dla zapalonych rowerzystów jest to świetnie rozwiązanie, to już np. seniorzy mogą mieć problem, bowiem sporo z nich nie będzie w stanie przejechać kilkudziesięciu kilometrów. 

Ludzie często tutaj do nas dzwonią, pomagamy zwłaszcza osobom starszym w załatwieniu jakiegoś transportu zastępczego. Także z tym jest duży problem. Natomiast osoby bardziej mobilne mają jak najbardziej ścieżki rowerowe, których jest coraz więcej. Jeszcze zostaje PKP, ale też nie w każdy zakątek województwa jesteśmy w stanie nimi dotrzeć - dodaje Alicja Mroczek.

Najgorętszym punktem na mapie województwa opolskiego od lat jest zamek w Mosznej, do którego przyjeżdżają turyści również spoza województwa. To jedno z tych miejsc, gdzie dojazd jest już przygodą samą w sobie.

Turystycznych perełek na opolszczyźnie jest jednak zdecydowanie więcej. Jedną z nich jest Pałac Rozkochów, który jest coraz popularniejszym miejscem, ale nikt nie będzie w stanie się do niego dostać, jeśli nie posiada samochodu. Więcej miejsc, gdzie turysta musi dojechać na własną rękę, znajdziecie w poniższej galerii.   

Wszystkie te obiekty czekają na wasze głosy w plebiscycie na Top Atrakcje tego roku. Do niedzieli możecie głosować na zamki w Niemodlinie czy w Kopicach i w Rozkochowie. Na wsparcie internautów czekają też krasiejowski Jurapark i park miniatur w Olszowej oraz opolskie zoo. I jeszcze głos na Opole w kategorii najatrakcyjniejszych miejscowości.

Źródło: Do tych atrakcji w województwie opolskim dojedziesz tylko samochodem. To lista wstydu dla województwa