Toropol zamienia sie w punkt szczepień. Ostatnie szlify na opolskim lodowisku

2021-04-15 14:47 MarcinM

Miejsce łyżwiarek i hokeistów zajmą pielęgniarki. Tafli już nie ma, a w jej miejscu stanęło 10 gabinetów do szczepień. Pierwsze wkłucia już w przyszłym tygodniu.

Punkt szczepień masowych w opolskim Toropolu prawie gotowy. Zamiast tafli lodowiska jest 10 gabinetów. Pielęgniarki będą wydawać tam nawet 1800 szczepionek dziennie. Są też boksy dla lekarzy, w których będą przeprowadzać kwalifikację pacjentów. W holu wokół niecki lodowiska są też strefy dla oczekujących i dla tych, którzy "odpoczywają" po szczepieniu.

POSŁUCHAJ - Tomasz Halski, dyrektor przychodni Śródmieście o kadrze w punkcie szczepieć w Toropolu

Wszystkie ręce na pokład

Nawet 200 osób będzie pracować w punkcie szczepień masowych w opolskim Toropolu. To ponad setka pielęgniarek, ratowników i lekarzy. Do pomocy będą mieli prawie 100 wolontariuszy, a także wojsko. Jak powiedział nam dyrektor przychodni Śródmieście - jest to grupa, która zabezpiecza punkt pod względem kadrowym na dobre dwa tygodnie. Tomasz Halski zapewnia też, że praca tego personelu w Toropolu nie zmniejszy wydajności opolskich przychodni czy szpitali, w których pielęgniarki i lekarze na co dzień pracują.

Jeśli szczepionki dotrą do Opola na czas to punkt w Toropolu będzie mógł zacząć szczepić już we wtorek (20.04)​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Toropol zamienia sie w punkt szczepień. Ostatnie szlify na opolskim lodowisku