Rusza 5. Festiwal Książki w Opolu. Zobacz program imprezy 11-13 czerwca

2021-06-11 11:20 MarcinM
Festiwal Książki Logo
Autor: Fundacja Fabryk Inspiracji 5. edycja Festiwalu Książki w Opolu

Po raz piąty do Opola zjadą najpopularniejsi pisarze ostatnich lat. Będzie można spotkać Remigiusza Mroza czy Jakuba Żulczyka. Na festiwalowej scenie też rozmowy z Katarzyną Nosowską, Wojciechem Jagielskim czy Markiem Niedźwieckim.

To będzie weekend z książką w Opolu. Na Placu Wolności startuje 5. Festiwal Książki. Można będzie zajrzeć na stragany wydawców i posłuchać rozmów z najpopularniejszymi polskimi autorami. Samemu też będzie można zadać pytanie gościom. Na festiwalowej scenie będzie można zobaczyć m.in. Jakuba Żulczyka - autora Ślepnąc od Świateł, czy Remigiusza Mroza - opolskiego pisarza, autora kryminałów Behawiorysta czy Osiedle RZNiW.

Program 5. Festiwalu Książki w Opolu
Autor: Fundacja Fabryk Inspiracji Program 5. Festiwalu Książki w Opolu

Tym razem program będzie inny niż w poprzednich edycjach. Nie każdy autor będzie podpisywał książki po spotkaniach. I mimo kilku muzycznych nazwisk na scenie - koncert będzie tylko jeden. W sobotę zagra grupa Zakuka. Zabraknie też w tym roku foodtrucków, które towarzyszyły imprezie w poprzednich edycjach. Jednak zgodnie z tradycją na Placu Wolności będą stragany 50 wystawców z rożnych wydawnictw.

Festiwal Książki rusza w piątek i potrwa do niedzieli. Miasteczko festiwalowe będzie można odwiedzać od 11:00 do 20:00.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Rusza 5. Festiwal Książki w Opolu. Zobacz program imprezy 11-13 czerwca