Rehabilitacja po koronawirusie w Korfantowie. Lekarze przygotują 30 łóżek

2021-04-15 14:18 MarcinM
OCR Korfantów
Autor: screen Google Street View OCR Korfantów

Do dwóch razy sztuka. Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie jednak przyjmie pacjentów, ale tylko tych, którzy już nie zarażają koronawirusem. Przygotują dla nich na początek 30 miejsc. Nie zrezygnują jednak z leczenia ortopedycznego.

Centrum Rehabilitacji w Korfantowie przygotowuje się na przyjęcie covidowych pacjentów. Takich którzy już nie zarażają lecz nadal wymagają opieki. Są to osoby, które spędziły w szpitalu covidowym co najmniej 13 dni. Na początek będzie dla nich 30 łóżek. Brakuje jeszcze internistów, bo w Korfantowie są przede wszystkim ortopedzi. Rozmowy z wojewodą opolskim na temat pozyskania dodatkowej kadry dla tego szpitala trwają.

Nasi lekarze byli w szpitalach covidowych w Kędzierzynie-Koźlu, w Nysie i w Białej więc pewne przygotowanie już mamy. Przygotowaliśmy też 109 stanowisk z dostępem do tlenu.

- Wojciech Machelski, prezes OCR w Korfantowie

Rehabilitacja ortopedyczna na razie bez zmian

Lekarze z Opolskiego Centrum Rehabilitacji nie chcą przenosić swoich obecnych pacjentów do innych placówek. W niektórych przypadkach nie ma ich dokąd przenosić! Częściowo ortopedzi będą nadal przyjmować w normalnym trybie. Przynajmniej na razie. Decyzja co do przyjmowania nowych pacjentów na kolejne tygodnie jeszcze nie zapadła. Prawdopodobnie do końca kwietnia lekarze przedłużą pobyty pacjentów z rehabilitacji neurologicznej. Do końca tygodnia mają się też odbywać zaplanowane operacje.

30 miejsc w korfantowskim centrum rehabilitacji to na razie początek. Lekarze mają tam przygotować nawet 150 łóżek.

Do dwóch razy sztuka

To nie pierwszy raz kiedy szpital w Korfantowie przygotowuje się na przyjęcie pacjentów covidowych. Jesienią poprzedni wojewoda Adrian Czubak również negocjował z władzami tej placówki. Do porozumienia jednak nie doszło. Wojewoda chciał by specjaliści z zakresu rehabilitacji i ortopedii zajmowali się nawet 170 pacjentami chorymi na Covid-19. Lekarze nie przystali na te warunki i rozmowy zerwano. Za to dzięki temu OCR ma już gotową instalację tlenową, która powstała jesienią.

Koronawirus raport - opolskie

638 kolejnych osób z koronawirusem w województwie opolskim. Ministerstwo Zdrowia podaje, że 15 osób z regionu zmarło; miały choroby towarzyszące. Najwięcej zakażeń – 116 – przybyło w powiecie nyskim. 104 w Opolu.

Jak informuje urząd wojewódzki, w regionie wciąż wolnych jest ponad 400 łóżek covidowych. Spośród 1184. Dostępnych jest też wciąż 35 respiratorów.

Do tej pory pielęgniarki podały ponad 201 tysięcy dawek szczepionki. I prawie 57 tysięcy mieszkańców regionu przyjęło już obie dawki.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Źródło: Rehabilitacja po koronawirusie w Korfantowie. Lekarze przygotują 30 łóżek