Punkty szczepień masowych na Opolszczyźnie mają być gotowe na czas

2021-04-14 19:51 MarcinM
Punkt szczepień masowych Kędzierzyn-Koźle
Autor: UM Kędzierzyn-Koźle

Przygotowania punktów szczepień masowych na Opolszczyźnie na ostatniej prostej. W Kędzierzynie Koźlu w szkole podstawowej nr 6 technicy szykują gabinety dla pielęgniarek, które będą mogły zaszczepić nawet 6 tysięcy osób tygodniowo.

Wszystko zapięte na przedostatni guzik! Będziemy gotowi, by w przyszłym tygodniu rozpocząć masowe szczepienia w naszym powiecie. Masowy punkt szczepień we współpracy z miastem uruchomimy w byłej szkole podstawowej nr 6 przy ul. Stalmacha 20 w Kędzierzynie-Koźlu. Czeka nas jeszcze sporo pracy organizacyjnej, by jak najlepiej przygotować pomieszczenia pod kontem bezpieczeństwa, ale i szybkości wykonywania szczepień!

- Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu

Prawie gotowy jest też punkt szczepień w powiatowym centrum kultury w Strzelcach opolskich.

W sali widowiskowej hali jesteśmy w stanie uruchomić od 6 do 8 gabinetów, tylko do samych wyszczepień. Mamy ogród, w którym będą mogły stanąć namioty dla oczekujących i co najważniejsze, dla osób wypełniających ankiety. Nie każdy ma możliwość pobrania z internetu, wydrukowania i wypełnienia takiej ankiety.

- Waldemar Gajda, wicestarosta strzelecki

Pielęgniarki mają tam podawać nawet 600 dawek dziennie. Pierwsi chętni z powiatu strzeleckiego już mogą zapisywać się na szczepienia. To kiedy ruszą zależy jednak od dostępności szczepionek.

Koronawirus raport - opolskie

499 kolejnych zakażeń koronawirusem w województwie opolskim. Ministerstwo Zdrowia informuje też, że 24 osoby z regionu zmarły. Najwięcej zakażeń – 108 – przybyło w Opolu. 80 w powiecie opolskim.

Jak podaje urząd wojewódzki, na Opolszczyźnie dostępne są 1184 łóżka. Wolnych jest wciąż niemal 400 miejsc. I 40 spośród 105 respiratorów.

Sprawdzamy jeszcze tempo szczepień w województwie opolskim. Do tej pory pielęgniarki podały ponad 195 tysięcy dawek szczepionki. Obie dawki przyjęło już powyżej 55 tysięcy mieszkańców regionu.​

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Źródło: Punkty szczepień masowych na Opolszczyźnie mają być gotowe na czas