Politechnika Opolska od października znów będzie uczyć hybrydowo [AUDIO]

2021-06-11 12:09 MarcinM
Politechnika Opolska rozpoczyna rekrutację! Rektor zdradził, dlaczego warto studiować w Opolu
Autor: wikimedia.com Politechnika Opolska rozpoczyna rekrutację! Rektor zdradził, dlaczego warto studiować w Opolu

Nie bierzemy pod uwagę innego scenariusza - słyszymy w rektoracie uczelni. Studenci mieliby spędzać na zajęciach stacjonarnych dwa lub trzy dni w tygodniu. Dla bezpieczeństwa.

Studenci politechniki opolskiej nie wrócą w październiku na wszystkie zajęcia do sal. Władze uczelni chcą żeby nadal wykłady były on line, a zajęcia praktyczne i laboratoria stacjonarnie. I tak trzy dni w domu - dwa na uczelni. Taki hybrydowy system się sprawdza - słyszymy w rektoracie Politechniki.

POSŁUCHAJ - Anida Stanik-Besler, prorektor Politechniki Opolskiej o nauczaniu hybrydowym

Studentom jednak na razie nie w głowie przyszły semestr. Trzeba jeszcze zaliczyć ten obecny. Sesja trwa. Na Politechnice Opolskiej zaplanowano łącznie 5 000 egzaminów. Prawie wszystkie odbywają się on line. Stacjonarnie odbędą się tylko... dwa egzaminy.

POSŁUCHAJ - Anida Stanik-Besler, prorektor Politechniki Opolskiej o sesji egzaminacyjnej

Studenci na Uniwersytecie opolskim też będą zaliczać ten semestr on line. Jednak oni mają szansę wrócić już od października na zajęcia. Władze tej uczelni biorą pod uwagę taki scenariusz.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Politechnika Opolska od października znów będzie uczyć hybrydowo [AUDIO]