Politechnika nauczy biznesu przez podcasty. Powstaje nowe studio nagraniowe!

2023-01-19 9:39 AS/DS
Studio nagraniowe Politechniki Opolskiej
Autor: asz

Politechnika Opolska stawia na podcasty. I przygotowuje do tego profesjonalne studio. Wykładowcy ale i biznesmeni będą w nim nagrywać bardziej luźne wykłady dla studentów czy porady jak stawiać pierwsze kroki w biznesie.

Wydział Ekonomii Politechniki Opolskiej szuka swych studentów internecie. I chce ich przyciągać luźnymi wykładami w formie podcastów. Będą też rozmowy z biznesmenami i ich radami dla studentów, jak stawiać swe pierwsze kroki w biznesie. Dlatego politechnika inwestuje w nowe studio.

Cała budowa tego studia była świetną zabawą, ale też bardzo dużym wyzwaniem. Udało się i zobaczymy, co będzie dalej. Zaproszę tutaj samorząd studencki z naszego wydziału ekonomii i spróbujemy wystartować z pierwszą realizacją. Na początku nie będzie to ściśle nauka, ale coś związanego z dydaktyką. Takie bardziej luźne podejść na pewno też się pojawi.

- mówi Krzysztof Kasza z Politechniki Opolskiej

Jest szansa, że przed mikrofony wrócą też studenci. W przyszłym roku akademickim mogliby ponownie uruchomić studio Emiter, które powstało w 1969 roku. Aż do czasów pandemii można je było znaleźć na kampusie politechniki, teraz serce projektu ma być przy ulicy Waryńskiego, czyli właśnie na Wydziale Ekonomii.

Najpierw chcemy realizować ideę podcastów na samym Wydziale Ekonomii i Zarządzania, bo nieprzypadkowo studio powstało właśnie tutaj. Chcemy realizować spotkania z przedsiębiorcami i prowadzić tutaj zajęcia ze studentami. Jest nawet część przedmiotów, która po prostu wymaga posiadania takiego medium jak studio nagraniowe czy studio podcastowe.

- dodaje Krzysztof Kasza

Sprzęt nagraniowy i materiały do wygłuszenia pomieszczeń uczelnia ma po studenckim Emiterze. Nie jest wykluczone, że i on znów ruszy. Na Waryńskiego już teraz gotowe są dwa studia nagraniowe oraz jedno pomieszczenie realizatorskie.

O nowym projekcie Politechniki Opolskiej Adam Szostok rozmawiał z Krzysztofem Kaszą, który zajmuje się przygotowaniem studia.

Posłuchaj całej rozmowy z Krzysztofem Kaszą z Politechniki Opolskiej

Największe hity wszech czasów. Sprawdź, czy potrafisz je dokończyć

Pytanie 1 z 8
Dokończ tekst: Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw
Źródło: Politechnika nauczy biznesu przez podcasty. Powstaje nowe studio nagraniowe!