Ratusz w Opolu

i

Autor: MarcinM Ratusz w Opolu

Oszust chciał okraść ratusz na 25 milionów! Trwa śledztwo

2021-08-26 9:20

Podał się za pracownika banku i złożył opolskiemu ratuszowi propozycję. Okazało się jednak, że nikt o takim nazwisku w banku nie pracuje i sprawa trafiła na policję. Gdyby się jednak udało budżet miasta straciłby 25 milionów złotych.

Jest śledztwo w sprawie próby wyłudzenia pieniędzy od opolskiego ratusza. Do urzędników zgłosił się mężczyzna, który podawał się za pracownika banku i zaproponował założenie lokaty. Miasto mogło stracić na tym 25 milionów złotych!

Chodziło o ofertę lokaty, na którą z budżetu miasta możliwe byłoby uwolnienie 25 milionów złotych. Urzędnicy zwrócili jednak uwagę na pewne nieścisłości w ofercie założenia lokaty. Po zweryfikowaniu tożsamości mężczyzny jak i oferty lokaty w banku okazało się, że są fałszywe. - Daria Strąk, rzecznik opolskiego ratusza.

Oszustwa w innych samorządach?

Ratusz po próbie oszustwa ostrzega też inne samorządy. Jak słyszymy od opolskich urzędników - ten proceder w cale nie jest taki rzadki w Polsce.

Chcemy ostrzec inne samorządy przed tym procederem, który jest coraz bardziej powszechny. U nas zadziałały mechanizmy weryfikacyjne, niemniej jednak oszuści z pozoru wydają się wiarygodnymi przedstawicielami instytucji bankowych, a mówimy przecież o publicznych pieniądzach, zatem i o ogromnej odpowiedzialności – Renata Ćwirzeń-Szymańska, skarbnik miasta.

Sprawą zajmuje się prokuratura rejonowa w Opolu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Oszust chciał okraść ratusz na 25 milionów! Trwa śledztwo